PHN dołoży do budowy dróg w Gdyni

Port Rybacki, Gdynia

Prezydent Miasta Gdyni oraz prezesi Polskiego Holding Nieruchomości i Dalmor podpisali w Gdyni list intencyjny dotyczący współpracy przy realizacji inwestycji drogowych w centrum Gdyni i okolicach Mola Rybackiego. Modernizacja dróg jest jednym z elementów rewitalizacji gdyńskiego nabrzeża, przy którym planowana jest realizacja kilku dużych projektów deweloperskich.

Jednym z tych projektów jest wieloetapowa inwestycja biurowo-handlowo-mieszkalna PHN S.A. „Port Rybacki”, która powstanie na nadmorskich terenach należących do Dalmor S.A.

W podpisanym dokumencie strony zobowiązały się m.in. do niezwłocznego rozpoczęcia prac nad przygotowaniem umowy inwestycyjnej oraz podjęcia kroków umożliwiających realizację wspólnego przedsięwzięcia. PHN S.A. chce jak najszybciej przystąpić do realizacji mieszkaniowo-usługowej części swojego projektu. Firma będzie również partycypować w kosztach modernizacji infrastruktury drogowej. Z kolei Urząd Miasta Gdynia zobowiązał się przystąpić do inwestycji drogowych zaraz po zakończeniu formalności i zabezpieczeniu finansowania dla ich realizacji.  

Molo Rybackie to sztuczny półwysep wysunięty w głąb Zatoki Gdańskiej i z trzech stron otoczony morzem. Obszar należy do dzielnicy Śródmieście i postrzegany jest jako serce Gdyni. W pobliżu znajduje się m.in. apartamentowiec Sea Towers oraz centrum handlowe Gemini, a dalej na południe mieści się Skwer Kościuszki. Rewitalizacja poprzemysłowych obszarów Mola Rybackiego w Gdyni jest elementem strategii władz miasta, która zakłada przekształcenie industrialnych terenów nadmorskich w nowoczesną dzielnicę, gdzie powstaną atrakcyjne budynki mieszkaniowe, biurowe i handlowo-usługowe.

Przykładem rewitalizacji tego obszaru jest inwestycja PHN „Dalmor – Port Rybacki”. Kompleks biurowo-mieszkalny, uzupełniony o zabudowę handlowo-usługową, będzie zlokalizowany na działce o powierzchni ponad 10 ha przy ul. Hryniewickiego 10. Firma szacuje potencjał deweloperski tego terenu na ok. 70 tys. mkw. GLA powierzchni komercyjnej i ok. 120 tys. mkw. powierzchni mieszkaniowej. Holding jest na etapie prowadzenia postępowania dotyczącego wyboru partnera do realizacji projektu.

Dalmor – Port Rybacki, Gdynia

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.