PHN: do końca 2013 r. Skarb Państwa ma zostać mniejszościowym akcjonariuszem

Biurowiec Kaskada należący do PHN

Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, że został złożony do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o wznowienie postępowania w sprawie zatwierdzenia prospektu emisyjnego spółki Polski Holding Nieruchomości S.A. (PHN).

W ocenie MSP optymalnym rozwiązaniem jest dwuetapowość procesu. Pierwszym etapem będzie sprzedaż mniejszościowego pakietu akcji PHN poprzez oferowanie ich w ramach oferty publicznej. Dopiero po upublicznieniu spółki, planowane jest niezwłoczne rozpoczęcie drugiego etapu – zmierzającego do zaoferowania znaczącego pakietu akcji inwestorowi branżowemu.
W odpowiedzi na znaczące zainteresowanie ofertą PHN wśród inwestorów branżowych, które pojawiło po złożeniu oferty przez grupę Radius, MSP planuje przeprowadzenie procesu prywatyzacji w sposób umożliwiający wszystkim zainteresowanym podmiotom przeprowadzenie odpowiednich analiz i złożenie ofert na nabycie znaczącego pakietu akcji PHN.
Intencją Skarbu Państwa jest zakończenie obu etapów w przyszłym roku – tak, aby przed końcem 2013 roku Skarb Państwa pozostał mniejszościowym akcjonariuszem PHN.

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest jednym z największych pod względem wartości portfela podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych w Polsce. Grupa dysponuje działkami oraz obiektami na terenie całej Polski (m.in. w Warszawie, we Wrocławiu, w Gdańsku i Gdyni).
Grupa PHN powstała w 2011 r. w wyniku konsolidacji spółek należących do Skarbu Państwa i prowadzących działalność w sektorze nieruchomości w Polsce lub posiadających w swoim portfelu dobrze zlokalizowane obiekty mające potencjał do realizacji projektów inwestycyjnych lub przebudowy już istniejących.
Do kluczowych obiektów należących do grupy Polskiego Holdingu Nieruchomości należą w szczególności: Świętokrzyska 36, centrum handlowo-usługowe przy Bartyckiej 26, wieżowiec Intraco przy Stawki 2, biurowiec Kaskada przy Jana Pawła II 12 oraz Dalmor Port Rybacki w Gdyni. Ponadto grupa PHN realizuje obecnie między innymi budowę biurowca przy Foksal 10A w Warszawie, a we Wrocławiu Segro Industrial Park Wrocław, powstający w joint venture z międzynarodowym deweloperem SEGRO.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.