MSP wznawia ofertę Polskiego Holdingu Nieruchomości

Port Rybacki w Gdyni - wizualizacja

Port Rybacki w Gdyni - wizualizacja

Dzięki wejściu PHN na giełdę Skarb Państwa sprzeda do 25 proc. akcji w ciągu I kw. – podaje Rzeczpospolita za agencjami Reuters i Bloomberg

Pojawienie się PHN w ramach oferty publicznej oraz debiut na giełdzie mogą oznaczać sprzedaż do 1/4 akcji Skarbu Państwa w ciągu I kw. 2102 r. Komisja Nadzoru Finansowego może zatwierdzić prospekt firmy jeszcze przed końcem tygodnia. Debiut spółki na warszawskiej giełdzie zaplanowano na połowę lutego.

W Rzeczpospolitej czytamy, że w dokumencie przesłanym przez PHN agencjom Reuters i Bloomberg podano, że po trzech kwartałach 2012 r. Polski Holding Nieruchomości miał 141,1 mln zł przychodów przy stratach wynoszących 142,9 mln zł. Strata była wynikiem przeszacowania wartości godziwej należących do PHN nieruchomości o 184 mln zł. W 2011 r., gdy aktywa spółki wyceniano na 2,5 mld zł, firma miała 159 mln zł straty przy odpisach wartości nieruchomości sięgających 117 ml zł.

Do kluczowych obiektów należących do grupy Polskiego Holdingu Nieruchomości należą: Świętokrzyska 36, centrum handlowo-usługowe przy Bartyckiej 26, wieżowiec Intraco przy Stawki 2, biurowiec Kaskada przy Jana Pawła II 12 oraz Dalmor Port Rybacki w Gdyni. Ponadto grupa PHN realizuje obecnie między innymi budowę biurowca przy Foksal 10A w Warszawie, a we Wrocławiu Segro Industrial Park Wrocław, powstający w joint venture z międzynarodowym deweloperem SEGRO.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.