Grupa Redan podlicza kwiecień

W kwietniu br. sprzedaż Top Secret spadła o 16 proc. w ujęciu r./r. To głównie efekt zmniejszenia średniej ceny sprzedaży produktów w związku z nagłym ociepleniem. Wzrosła sprzedaż tańszych T-shirtów zaś zmniejszyła się sprzedaż droższych kurtek przejściowych. Na poziomie wyników spadek sprzedaży segmentu modowego został jednak zrekompensowany przez wzrost marży handlowej. Uwzględniając również wyniki dyskontowej spółki TXM wchodzącej w skład Grupy Redan jej obroty wyniosły łącznie 50 mln zł, co oznacza spadek o 3 proc. względem poprzedniego roku.

W segmencie modowym łączna sprzedaż towarów w kwietniu br. wyniosła ok. 18 mln zł i była o 16 proc. niższa niż w tym samym okresie poprzedniego roku. W tym okresie o 7 proc. zmniejszyła się powierzchnia punktów handlowych działających w sieci sprzedaży marek Top Secret, Troll i DryWash osiągając na koniec kwietnia br. 36,3 tys. mkw. W ujęciu narastającym sprzedaż sektora modowego wyniosła ok. 66 mln zł i była 6 proc. niższa niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Przychody ze sprzedaży towarów zrealizowane poprzez sklepy internetowe marki Top Secret w Polsce oraz na Ukrainie w kwietniu 2018 wyniosły 2,2 mln zł co oznacza spadek o 19 proc. w stosunku do kwietnia 2017 roku. W ujęciu narastającym sprzedaż ww. sklepów internetowych Top Secret wyniosła 10,7 mln zł i była 4 proc. wyższa niż w tożsamym okresie roku poprzedniego.

W segmencie dyskontowym TXM szacunkowa sprzedaż zrealizowana w kwietniu br. wyniosła ok. 32 mln zł, co oznacza wzrost o 6 proc. w ujęciu r./r. Narastająco od stycznia do kwietnia br. sprzedaż zrealizowana przez TXM wyniosła ok. 105 mln zł i była ok. 3 proc. wyższa niż w roku poprzednim. Sieć TXM na koniec kwietnia składała się z 398 sklepów własnych o łącznej powierzchni 105,9 tys. mkw., która była o 0,3 proc. wyższa niż na koniec kwietnia 2017 r. Przychody ze sprzedaży towarów zrealizowane poprzez sklep internetowy www.txm.pl w kwietniu br. wyniosły ok. 0,6 mln zł co oznacza wzrost o 7 proc. w ujęciu r./r., a narastająco przez pierwsze cztery miesiące roku było to ok. 2,5 mln zł i były wyższe o ok. 3 proc. w ujęciu r./r.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.