Segro kończy pierwszy kwartał 2012 r. transakcjami na 71 000 mkw. powierzchni

Segro Logistics Park Gdańsk

W pierwszym kwartale roku 2012 firma Segro podpisała cztery umowy typu pre-let na ponad 30 000 mkw. Deweloper rozszerzył również umowy z dotychczasowymi klientami.

„Pierwsze trzy miesiące roku były dla Segro wyjątkowo intensywne”, mówi Magdalena Szulc, Dyrektor Segro na Europę Centralną. „Skupiliśmy się na rozwoju istniejących lokalizacji, jak również na poszerzaniu zakresu naszej działalności o nowe, obiecujące lokalizacje takie jak Wrocław i Gdańsk, w których odnieśliśmy już pierwsze sukcesy”, dodaje Szulc.

Deweloper rozpoczął już prace przygotowawcze pod budowę Segro Industrial Park Wroclaw. W ramach pierwszej fazy projektu o powierzchni 7 000 mkw. powstanie terminal typu cross-dock dla jednej z wiodących firm kurierskich w Europie – DPD. Deweloper podpisał również długoterminową umowę z DB Schenker Logistics na realizację obiektu BTS o powierzchni 5 300 mkw.  w ramach Segro Logistics Park Gdańsk. Poza nowymi lokalizacjami firma rozwija również istniejące parki w Poznaniu i Strykowie, w ramach których dostarczy 17 000  mkw. powierzchni jeszcze w tym roku.

Ponadto Segro przedłużyło umowy z istniejącymi najemcami na łącznie 41 500 mkw. powierzchni: 25 000 mkw. w Tulipan Park Stryków, kolejne 9 600 mkw. w Segro Business Park Gliwice oraz 7 000 mkw. w ramach Tulipan Park Poznań.

W pierwszym kwartale roku 2012 deweloper ukończył i oddał do użytkowania łącznie ponad 20 000 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.