Prologis zbuduje cztery centra dystrybucyjne dla swoich klientów w Europie

Firma deweloperska ProLogis, poinformowała że w pierwszym kwartale bieżącego roku zawarł w Europie cztery umowy typu fee development, które przyniosą firmie zyski z tytułu świadczenia usług deweloperskich i zarządzania inwestycjami budowlanymi.

- Strategia ProLogis zakłada wykorzystanie naszej wiedzy i doświadczenia przy zarządzaniu projektami deweloperskimi realizowanymi dla naszych klientów — powiedział Philip Dunne, ProLogis president in Europe. - Nasze podejście polega na zintensyfikowaniu działań w zakresie zarządzania inwestycjami realizowanymi na zlecenie podmiotów zewnętrznych. Ten rodzaj biznesu pozwala na generowanie dodatkowych zysków bez konieczności ponoszenia nakładów inwestycyjnych.

Najnowsze inwestycje realizowane przez ProLogis na zlecenie klientów obejmują:

Erfurt (Niemcy), gdzie ProLogis zbuduje centrum dystrybucyjne o powierzchni 67,5 tys. mkw. dla GIEAG (Gewerbe Immobilien Entwicklungs AG), dewelopera w branży nieruchomości komercyjnych. Budynek został już wynajęty firmie Eurogate Distribution and Warehousing, która chce wykorzystać magazyn do świadczenia usług logistycznych dla Panasonic. GIEAG jest właścicielem gruntu, na którym powstaje inwestycja, a po zakończeniu budowy stanie się także właścicielem samego budynku.

Paryż (Francja), gdzie ProLogis zbuduje centrum dystrybucyjne o powierzchni 32 tys. mkw. dla francuskiej firmy przemysłowej. Inwestycja zostanie zrealizowana na 7 hektarach kupionych przez inwestora na terenie ProLogis Park Vemars. Po zakończeniu budowy centrum dystrybucyjne będzie stanowić w całości własność klienta.

Werne (Niemcy), gdzie ProLogis zbuduje centrum dystrybucyjne o powierzchni 16,9 tys. mkw. dla GIEAG. Budynek został już wynajęty spółce NextPharma, czołowej europejskiej firmie świadczącej usługi dla branży farmaceutycznej i biotechnologicznej. GIEAG jest właścicielem gruntu, będzie też wyłącznym właścicielem budynku po zakończeniu inwestycji.

Sztokholm (Szwecja), gdzie ProLogis zbuduje centrum dystrybucyjne o powierzchni 6,9 tys. mkw. dla Svensk Fastighetsfond AB (SFF), inwestujowi na rynku nieruchomości. Budynek został wynajęty spółce CWS boco, czołowej firmie świadczącej usługi dla branży tekstylnej. SFF jest właścicielem gruntu i po ukończeniu inwestycji będzie wyłącznym właścicielem budynku.

- Te transakcje umacniają pozycję ProLogis jako lidera rynku nieruchomości przemysłowych oraz świadczą o tym, że potrafimy wykorzystać kompetencje związane z główną domeną działalności i dostosować się do aktualnej sytuacji na rynku — dodał Philip Dunne. „Cieszymy się, że jako doświadczony deweloper zrealizujemy dla tych klientów budynki o wysokim standardzie, które zaspokoją ich potrzeby dystrybucyjne.

ProLogis jest sprawdzonym deweloperem w branży budynków przemysłowych reprezentujących najwyższy poziom w swoim segmencie. Firma wybudowała i jest właścicielem ponad 27 milionów metrów kwadratowych powierzchni magazynowej oraz świadczyła usługi zarządzania inwestycjami realizowanymi dla klientów o wartości ponad jednego miliarda USD (wg stanu na dzień 31 grudnia 2009 roku). Dysponując gruntami o powierzchni ponad 4 000 hektarów na całym świecie i oferując szeroki zakres usług deweloperskich, ProLogis może zaspokoić potrzeby klientów w dziedzinie budowy nieruchomości przemysłowych w Ameryce Północnej, Europie i Azji.

Źródło: thecity.com.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.