PHN i Hillwood Polska rozpoczynają wspólny projekt logistyczno-magazynowy w Świebodzinie

25 marca br. Grupa Kapitałowa PHN i Grupa Hillwood Polska podpisały umowę joint venture w sprawie realizacji inwestycji logistyczno-magazynowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na nieruchomościach należących do Grupy Kapitałowej PHN, położonych w Świebodzinie. Budowa magazynu w formule BTS (built to suit) rozpocznie się jeszcze w marcu br. i zakończy w 2019 r.

Przedmiotem umowy joint venture jest określenie zasad i warunków współpracy oraz roli partnerów w realizacji wspólnego przedsięwzięcia. Hillwood Polska będzie uczestniczył w procesie realizacji projektu oraz będzie zarządzał inwestycją po jej wybudowaniu. Projekt dostarczy na rynek 10 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

Realizacja projektów logistycznych z parterami lub formule BTS wpisuje się w nasze założenia strategiczne na najbliższe lata. Sukces naszego pierwszego projektu magazynowego - Hillwood & PHN Pruszków utwierdził nas w przekonaniu, że powinniśmy realizować podobne projekty w innych naszych lokalizacjach. Cenimy sobie dotychczasową współpracę z Hillwood Polska w formule joint venture i jestem przekonany, że realizacja nowej inwestycji magazynowej przebiegnie profesjonalnie i terminowo, tak aby nowy najemca jeszcze w tym roku mógł w pełni korzystać ze swojej przestrzeni. - powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Cieszymy się, że nasza współpraca z PHN zaowocowała realizacją kolejnego wspólnego projektu, tym razem w formule BTS. Dzięki połączeniu potencjału obu firm w postaci m.in. zasobów gruntowych oraz bogatego doświadczenia w sektorze magazynowym jesteśmy w stanie zaoferować klientom doskonałej jakości powierzchnie logistyczne w atrakcyjnych lokalizacjach oraz korzystny harmonogram realizacji inwestycji. - powiedział Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska.

Inwestycja zostanie zrealizowana w formule BTS (built to suit) przy uwzględnieniu założeń i standardów najemcy, z którym podpisana została wieloletnia umowa najmu. Generalnym wykonawcą inwestycji będzie Atlas Ward Sp. z o.o.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.