Kaufland w Tulipan Park Gliwice

Firma Kaufland, jedna z wiodących niemieckich sieci detalicznych, wynajęła 24 500 m2 w Tulipan Parku Gliwice.

To jedna z największych transakcji zawartych na polskim rynku magazynowym w 2010 roku. Powierzchnia wynajęta przez Kaufland w parku logistycznym SEGRO obejmuje nowoczesną powierzchnię magazynową, biurową oraz chłodniczą. Magazyn w Gliwicach będzie spełniał funkcję centrum dystrybucji sieci Kaufland do obsługi Polski południowej.

Umowa najmu z Grupą Kaufland to jedna z największych transakcji zawartych przez SEGRO w Europie Centralnej. Po jej podpisaniu, istniejąca powierzchnia biznesowa w Tulipan Park Gliwice jest już całkowicie wynajęta. Z ogromną satysfakcją witamy firmę Kaufland w gronie naszych klientów. To wyjątkowa transakcja, a praca nad nią stanowiła prawdziwe wyzwanie dla całego naszego zespołu – mówi Paweł Sapek, Dyrektor Regionu SEGRO Poland. W ramach Tulipan Parku Gliwice byliśmy w stanie zaspokoić zapotrzebowanie firmy Kaufland dotyczące nowoczesnej i efektywnej powierzchni magazynowej i dzięki naszemu doświadczeniu dostarczyć powierzchnie w pełni dostosowane do indywidualnych wymagań i oczekiwań klienta, jak np. magazyn z kontrolowaną temperaturą. Innym kluczowym czynnikiem, który bez wątpienia przyczynił się do decyzji firmy Kaufland o wprowadzeniu się do Tulipan Parku Gliwice jest lokalizacja inwestycji. Obiekt położony w bezpośrednim sąsiedztwie rozbudowanej sieci dróg stanowi doskonałe miejsce dla rozwoju prężnie działającego centrum dystrybucyjnego – dodaje Paweł Sapek.

Grupa Kaufland należy do pięciu największych europejskich przedsiębiorstw handlowych w branży spożywczej. Sieć obsługuje ponad 850 sklepów zlokalizowanych w takich państwach jak Niemcy, Polska, Czechy, Słowacja, Chorwacja, Bułgaria oraz Rumunia. W Polsce firma Kaufland rozpoczęła swoją działalność w 2001 roku. Obecnie posiada ponad 130 sklepów na terenie całego kraju. Szeroki asortyment oferowanych przez sieć Kaufland produktów spożywczych uzupełniają artykuły AGD, tekstylia, materiały piśmienne, zabawki, a także wysokiej jakości produkty regionalne i sezonowe.

Tulipan Park Gliwice jest położony na terenie 48 hektarów i zlokalizowany w strategicznym miejscu,
w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 łączącej Kraków z Wrocławiem i zachodnią granicą Polski
i 15 kilometrów od węzła autostrad A1 i A4. Ogromnym atutem inwestycji jest bliskość Gliwickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Park oferuje łącznie ponad 200 000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej
i produkcyjnej. Minimalne moduły do wynajęcia zaczynają się od 4 000 m2 i mogą zostać zaprojektowane oraz wybudowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami najemcy. W gronie dotychczasowych najemców obiektu znajdują się m.in.: Air Container, Black&Decker, Brenntag, Decathlon, Helion i Plastic Omnium.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.