CAD otworzył hotel przy lotnisku w Katowicach

Chopin Airport Development otworzył pierwszy w Polsce hotel marki Maxon przy lotnisku w Katowicach. To ósmy hotel spółki CAD i piąty położony przy lotniskach.

Pierwszy w Polsce hotel marki Moxy otworzyła przy lotnisku w Katowicach spółka Chopin Airport Development (CAD). Pięciokondygnacyjny obiekt ze 100 pokojami kosztował ok. 30 mln złotych. To ósmy hotel tej spółki i piąty położony przy lotniskach.

- Skierowana do młodszego pokolenia marka, której spółka jest franczyzobiorcą - daje możliwość, aby poczuć zupełnie inną filozofię hotelarstwa. Hotelarstwo polegało przede wszystkim na tym, że to pokoje miały grać pierwsze skrzypce w hotelach; dzisiaj to już nie pokoje, a miejsca wspólne – lobby. To dopiero pierwsza nasza inwestycja na Śląsku i jestem przekonany, że na tym nie skończymy- powiedział prezes CAD Gheorghe Marian Cristescu, Moxy by Mariott.

Prezes CAD nawiązał też do szybkiego rozwoju Katowice Airport, uznając że lotnisko potrzebuje takiego nowoczesnego hotelu.

Mariusz Szpikowski, prezes Polskich Portów Lotniczych, które były inwestorem zastępczym przedsięwzięcia, zwrócił uwagę na sieciowy charakter hotelu przy katowickim lotnisku, co powinno sprzyjać rozwojowi ruchu i wzrostowi rangi Katowice Airport i całego regionu.

Chopin Airport Development jest inwestorem, operatorem oraz administratorem istniejących obiektów i inwestycji okołolotniskowych branży hotelowej w Polsce. Obecnie w portfolio CAD znajduje się 8 hoteli, z łącznie 1143 pokojami.

W portfelu CAD są trzy hotele zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Chopina. Spółka posiada także hotel zlokalizowany bezpośrednio przy Porcie Lotniczym Gdańsk oraz na Półwyspie Helskim. Na początku września br. podpisała umowę przejęcia dwóch hoteli w Gdańsku i Międzyzdrojach. Obecnie powstają kolejne jej hotele: Moxy w Poznaniu oraz Holiday Inn Express w Rzeszowie.

Źródło: PAP Katowice

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.