Wojciech Papierak, prezes PHN: zróżnicowanie działalności sposobem na spowolnienie

Wojciech Papierak, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości SA

Debiutować można zawsze, pod warunkiem że posiada się dobry pomysł i środki, żeby go zrealizować. Samo ulokowanie się w kilku segmentach to jednak nie wszystko. Trzeba mieć kompetencje w tych obszarach, w których zamierza się prowadzić działalność – powiedział Wojciech Papierak, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości podczas konferencji The City Business Forum.

Jako holding PHN działa wprawdzie od nieco ponad roku, ale proszę pamiętać, że spółki, które wchodzą w skład PHN, mają ponad 50 lat doświadczeń na rynku nieruchomości i to we wszystkich segmentach. Dysponując dużym i zróżnicowanym portfelem nieruchomości, postanowiliśmy dywersyfikować swoje działania na niemal wszystkich rynkach, no może poza mieszkaniowym. W czasie spowolnienia wydaje się to najlepszym pomysłem.
Samo ulokowanie się w kilku segmentach to jednak nie wszystko. Trzeba mieć kompetencje w tych obszarach, w których zamierza się prowadzić działalność. Przydatne są też środki na realizację przedsięwzięć, zdolność przewidywania oraz odpowiednie rozłożenie sił na poszczególne obszary działalności. Ważne, żeby decyzja o dywersyfikacji nie miała znamion paniki, ale była dobrze przemyślana i podparta konsekwencją działania.

Więcej w listopadowym numerze The City

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.