Unibep wybuduje biurowiec dla PHN

Domaniewska Office Hub

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości oraz Unibep S.A. zawarły umowę dotyczącą budowy nowoczesnego kompleksu biurowego klasy „A” Domaniewska Office Hub, który powstaje na warszawskim Mokotowie.

Budowany w sercu jednej z kluczowych stref biznesowych Warszawy biurowiec Domaniewska Office Hub to pierwsza wspólna realizacja Grupy PHN i Unibepu. Oddanie obiektu do użytku planowane jest na przełomie II i III kwartału 2015 r. Zawarta pomiędzy firmami umowa opiewa na około 107 mln zł netto. Na jej mocy Unibep jest generalnym wykonawcą, odpowiedzialnym za całościową realizację kompleksu, zgodną z koncepcją architektoniczną i uzyskanym pozwoleniem na budowę.

- Domaniewska Office Hub to jedna z czołowych inwestycji Grupy PHN. Zdecydowaliśmy się powierzyć generalne wykonawstwo firmie Unibep z uwagi na jej wieloletnie doświadczenie i ugruntowaną pozycję na rynku, co gwarantuje najwyższą jakość współpracy - mówi Paweł Laskowski-Fabisiewicz, wiceprezes PHN S.A. odpowiedzialny za nowe projekty inwestycyjne spółki.

- Unibep w ostatnich latach oprócz świetnie rozwiniętego budownictwa mieszkaniowego staje się rozpoznawalnym generalnym wykonawcą wysokiej klasy biurowców. Budynek przy ul. Domaniewskiej to nasza największa realizacja tego typu w Warszawie - dodaje Jan Mikołoszuko, Prezes Zarządu Unibep S.A.

Domaniewska Office Hub to nowoczesny biurowiec, który powstaje przy ulicy Domaniewskiej 37c w Warszawie. Na 7 kondygnacjach naziemnych najemcy będą mieli do dyspozycji około 27 tys. mkw. biurowej powierzchni najmu (GLA). Dwupoziomowy parking podziemny zapewni miejsca postojowe dla 394 samochodów. Grupa PHN ubiega się o budynkowi certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie Very Good. Projekt architektoniczny Domaniewska Office Hub został stworzony przez konsorcjum firm: Juvenes - Projekt Sp. z o.o. oraz DDJM Biuro Architektoniczne. Inwestycją zarządza ARCADIS / EC Harris. Natomiast za komercjalizację powierzchni biurowej odpowiada Cushman & Wakefield.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.