Echo Investment powiększyła swój bank ziemi

Echo Investment nabyła teren w obrębie ulic Sobieskiego i Witosa oraz ulic Beethovena i Idzikowskiego w Warszawie, na którym planuje realizację kolejnej inwestycji.

Działka o powierzchni ponad 34 000 mkw. została wykupiona od właścicieli gruntu, którymi są firmy BRJ Invest i BP Inwestycje. Wartość zakupu nieruchomości to 70 mln złotych netto. Obecnie teren nie jest zabudowany. Zgodnie z zapisami umowy Echo Investment będzie miało możliwość realizacji na zakupionej działce obiektu biurowo - administracyjnego z usługami z dopuszczalną funkcją mieszkaniową o łącznej powierzchni ponad 50 000 mkw.

„Nabycie nieruchomości przy ul. Beethovena i Sobieskiego wpisuje się w realizowaną przez Echo Investment strategię budowy portfela nieruchomości biurowych na rynku warszawskim. Planowany zespól budynków biurowych zostanie zrealizowany w etapach, co istotnie ogranicza ryzyka związane z wahaniami koniunktury po stronie popytowej, a także pozwala na uzyskanie lepszych warunków finansowania projektu. Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się nabyć tak atrakcyjną nieruchomość zarówno pod względem lokalizacji, jak i możliwości zabudowy” - mówi Waldemar Lesiak, Dyrektora Działu Projektów Biurowych Echo Investment SA.

Planowanym terminem rozpoczęcia realizacji pierwszego etapu inwestycji jest II połowa 2011 roku. Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem koncepcji architektonicznej obiektu, którą opracowuje biuro JEMS Architekci z Warszawy.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.