Decyzja o IPO PHN-u w na poczatku listopada, SP nie sprzeda wszystkich akcji od razu

Decyzja o tym, czy do debiutu PHN na GPW dojdzie w 2012 r. zapadnie w pierwszych dniach listopada. Gdyby Skarb Państwa zdecydował się uruchomić ofertę, to powinna ona się zamknąć do połowy grudnia. Skarb Państwa nie planuje sprzedać wszystkich posiadanych akcji PHN od razu. Chce pozostawić sobie pakiet akcji spółki, aby skorzystać z ewentualnie lepszych warunków w przyszłości - poinformował wiceminister skarbu Paweł Tamborski.

- Decyzja o tym, czy do debiutu dojdzie w tym roku, zapadnie w pierwszych dniach listopada i gdyby do tego doszło to oferta powinna się zamknąć do połowy grudnia, ze względu na okres świąteczny - powiedział dziennikarzom Tamborski.

- Z uwagi na sytuację rynkową, która wymusza dyskonto wobec wartości aktywów netto, pozostawimy sobie pakiet akcji PHN-u. Nie zakładam, że w pierwszym etapie prywatyzacji sprzedamy całą spółkę. W takiej sytuacji doszłoby do drugiego etapu prywatyzacji w przyszłości. Chcemy sobie pozostawić pakiet akcji PHN-u i skorzystać z ewentualnie lepszych warunków na rynku w przyszłości - dodał.

Niedawno Tamborski podczas sejmowej komisji skarbu informował, że MSP jest prawie gotowe do przeprowadzenia publicznej oferty akcji Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.