Colliers będzie zarządzał czterema biurowcami należącymi do funduszu UBS

Firma Colliers International podpisała umowę na zarządzanie czterema budynkami biurowymi należącymi do UBS Kapitalanlage-gesellschaft mbH, spółki zależnej UBS AG: Ilmet, IPC Business Center, Aktyn Business Centre oraz Nowa Praga.

Wszystkie biurowce zlokalizowane są w Warszawie. To kolejne budynki oddane w zarządzanie zespołowi Colliers International uhonorowanemu tytułem Najlepszy Dział Zarządzania Nieruchomościami 2009.

Budynek Ilmetu usytuowany jest przy Al. Jana Pawła II, tuż przy Rondzie ONZ. Jest 22-kondygnacyjnym budynkiem biurowym klasy B+, wybudowanym w 1997 r. Posiada ponad 19 tys. mkw. powierzchni biurowej i usługowo-handlowej. Na trzech podziemnych poziomach znajdują się garaże oferujące 164 miejsca parkingowe, a kolejnych 48 miejsc dostępnych jest na zewnątrz biurowca.

Kolejny budynek przekazany w zarządzanie Colliers International przez UBS to biurowiec IPC Business Center usytuowany przy ul. Koszykowej, w bliskim sąsiedztwie Placu Konstytucji.

IPC Business Center oferuje ponad 10 500 mkw. powierzchni do wynajęcia na 8 kondygnacjach, z czego blisko 9 300 mkw. stanowią powierzchnie biurowe klasy B+, a ponad 1 200 mkw. powierzchnie usługowo-handlowe. Budynek składa się z dwóch części – A i B. Każda z nich posiada oddzielne wejście, klatki schodowe oraz windy. Budynek posiada 70 miejsc parkingowych.

Aktyn Business Centre jest 8-kondygnacyjnym, wielofunkcyjnym obiektem o łącznej powierzchni 19 400 mkw., oddanym do użytku w 1995 roku. Znajdują się w nim powierzchnie biurowe, handlowe oraz mieszkalne. Budynek wyposażony jest w 6 szybkobieżnych wind. Parking naziemny oferuje 94 miejsca postojowe.

Aktyn Business Centre zlokalizowany jest w samym centrum Warszawy, przy ul. Chmielnej.

Czwartym budynkiem z portfolio UBS zarządzanym przez Colliers International jest Nowa Praga, biurowiec usytuowany na prawym brzegu Wisły, przy ul. Brechta 7.

Nowa Praga jest budynkiem biurowym klasy B-, o łącznej powierzchni blisko 6 500 mkw., wynajętym w całości przez firmę Strabag. Budynek posiada 8 kondygnacji naziemnych i jedną podziemną. Parking wewnętrzny oferuje 24 miejsca postojowe, a zewnętrzny 18.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.