Centrala Poczty Polskiej w nowym biurowcu PHN w Warszawie

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości i Poczta Polska zawarły umowę najmu powierzchni biurowej w nowopowstającym projekcie komercyjnym PHN - Domaniewska 37C. Centrala Poczty zajmie blisko 45 proc. powierzchni budynku tj. ok. 13 000 mkw. Poczta Polska będzie korzystać z wynajętej powierzchni od 2015 roku. Do tego czasu Poczta będzie wynajmować blisko 7 tys. mkw. w należącym do Grupy PHN biurowcu INTRACO.

Podpisana umowa najmu pod kątem wartości oraz wielkości powierzchni najmu jest jedną z największych transakcji na rynku wynajmu powierzchni biurowych w Polsce w ciągu ostatniego roku. Dzięki zawarciu umowy możliwe będzie rozpoczęcie realizacji inwestycji przy Domaniewskiej 37C.

Na 1,3 – hektarowej działce, położonej w południowej części Warszawy, ma powstać siedmiokondygnacyjny biurowiec o standardzie klasy A i powierzchni użytkowej ok. 28 000 mkw. Projekt składa się z dwóch segmentów, posiadających odrębne wejścia i ciągi komunikacyjne, z których jeden ma zostać wynajęty przez Pocztę Polską. Najemcy budynku oraz ich goście będą mieli do dyspozycji dwupoziomowy parking podziemny, gdzie znajdzie się ponad 400 miejsc parkingowych.

Koncepcja architektoniczna biurowca, przygotowana została przez konsorcjum biur DDJM i Juvenes.Obiekt Domaniewska 37C usytuowany będzie tuż obok głównych arterii komunikacyjnych Warszawy – ul. Wołoskiej, Wilanowskiej oraz Domaniewskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Galerii Mokotów.

W chwili obecnej rozpoczyna się przeprowadzka jednej z siedzib Centrali Poczty Polskiej mieszczącej się na ul. Rakowieckiej do Intraco. Poczta stanie się tym samym największym najemcą w tym biurowcu. Na potrzeby Poczty GK PHN przeznaczy kilkadziesiąt miejsc parkingowych w biurowcu przy ul. Stawki 2.

Doradcą prawnym Poczty w tej transakcji była Kancelaria SSW Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy, a doradcą ds. nieruchomości międzynarodowa firma CBRE.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.