Firma doradcza DTZ ma nowego szefa na region CEMEA

Menno Maas został wybrany do pełnienia funkcji CEO (Chief Executive Officer) firmy doradczej DTZ na region Europy Kontynentalnej, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (CEMEA).

Menno będzie odpowiedzialny za działalność DTZ na 24 rynkach regionu CEMEA. Jest to region, który przyniósł Grupie DTZ ponad 25 proc. przychodów w okresie sześciu miesięcy do dnia 31 października 2009 roku. Z dniem 1 czerwca Menno dołączy do zespołu DTZ oraz zostanie członkiem Komitetu Wykonawczego DTZ, raportując bezpośrednio do CEO Grupy DTZ - Paula Idzika.

Menno wnosi ze sobą ponad 25 letnie doświadczenie w sektorze nieruchomości. Zanim dołączył do firmy DTZ pracował na stanowisku CEO w ING Real Estate Development (ING RED), gdzie pełnił również funkcję Członka Zarządu. Za jego kadencji firma ING RED stała się liderem rynku europejskiego, a jej portfolio obejmowało inwestycje w 10 krajach warte 9 miliardów euro. Od 2008 roku do początku 2010 roku Menno przeprowadził restrukturyzację oraz integrację firmy, tworząc ING Wholesale Banking.

W latach 2000-2006 Menno był Dyrektorem Zarządzającym w Amvest – wiodącym holenderskim funduszu inwestycyjnym z obszaru nieruchomości, którego inwestycje wyniosły 3 miliardy euro.

Na jego doświadczenie składa się również realizacja projektów, nabycia nieruchomości oraz tworzenia portfolio dla głównego funduszu emerytalnego w Holandii PGGM oraz ABN AMRO Project Development BV.

Źródło: pr

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.