Vistula Group połączy się z Bytomiem

UOKiK wydał zgodę na połączenie spółek odzieżowych Vistula Group i Bytom Po transakcji na rynku nadal obecne będą obie marki.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wydał zgodę na połączenie dwóch znanych spółek odzieżowych: Vistula Group i Bytom. Fuzja ma polegać na przeniesieniu całego majątku spółki Bytom na Vistulę w zamian za jej akcje. Po transakcji na rynku nadal obecne będą obie marki. Spółki projektują oraz sprzedają markową odzież oraz akcesoria. Vistula specjalizuje się zarówno w odzieży męskiej i damskiej oraz biżuterii i zegarków. Należą do niej marki, takie jak Lantier, Vesari, Wólczanka, Lambert, W.KRUK oraz Deni Cler (za pośrednictwem spółek zależnych). Głównym rynkiem zbytu dla produktów Grupy Vistula jest Polska.                                               

Bytom działa na rynku odzieży męskiej. Sprzedaż prowadzi w sieci sklepów własnych i franczyzowych, a także za pośrednictwem własnego e-sklepu. Ponadto w niewielkiej skali sprzedaje hurtowo pod marką Intermoda. Działa wyłącznie na terytorium Polski. 

UOKiK musiał przeprowadzić w tej sprawie badanie rynku. Objęło ono 27 konkurentów Vistula Group i Bytom. Pytania dotyczyły m.in. wartości przychodów ze sprzedaży w sklepach i on-line, ilości i lokalizacji sklepów, a także opinii na temat koncentracji i jej skutków. W ujęciu geograficznym  zbadano wpływ transakcji na konkurencję w poszczególnych miastach, gdzie Vistula i Bytom prowadzą działalność, a także na terenie całego kraju.

- Analiza przeprowadzona przez nas  pokazała, że nie dojdzie do ograniczenia konkurencji na żadnym z rynków, na którym działają Vistula Group i Bytom. Dlatego Urząd wydał zgodę na połączenie tych przedsiębiorców – mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK. 

Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce. 

Źródło: UOKiK

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.