Port Rybacki w Gdyni coraz bliższy realizacji

Port Rybacki, Gdynia

12 lutego 2014 roku spółka Dalmor S.A., należąca do Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A., podpisała list intencyjny dotyczący realizacji kompleksu, który powstanie na terenie Mola Rybackiego, w pobliżu gdyńskiego portu. Dokument określa wstępne warunki oraz zasady współpracy Dalmor S.A. z deweloperem.

Podpisanie listu wpisuje się w jedno z kluczowych założeń strategii Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A., jakim jest realizacja nowoczesnych projektów inwestycyjnych. Na jego podstawie dokonana zostanie ocena potencjalnych obszarów współpracy Dalmor S.A. z nowo wyłonionym partnerem. Firmy wspólnie opracują niezbędną dokumentację związaną z realizacją przedsięwzięcia.

Przeznaczone pod inwestycję tereny przy ul. Hryniewickiego 10 to sztuczny pirs wysunięty w głąb Zatoki Gdańskiej, z trzech stron otoczony morzem. Obszar należy do dzielnicy Śródmieście i jest postrzegany jako serce Gdyni. W pobliżu znajdują się m.in. apartamentowiec Sea Towers oraz Centrum Kultury i Rozrywki Gemini. Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, w miejscu tym może powstać ok. 70 tys. mkw. GLA powierzchni komercyjnej i ok. 120 tys. mkw. powierzchni mieszkaniowej.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.