Park rozrywki pod Warszawą: projekt wstrzymany, inwestor zamyka biuro

Zdjęcie z konferencji (lipiec 2012 r.), podczas której zapowiedziano rozpoczęcie budowy parku rozrywki Adventure World Warsaw

Do 2015 r. Adventure World Warsaw (AWW) miał zostać otwarty. Tymczasem inwestor, wstrzymuje budowę co najmniej do sierpnia i zamyka swoje biuro.

Na stronie inernetowej AWW pojawiło się oświadczenie zarządu spółki, która zapowiedziała budowę wielkiego parku rozrywki pod Grodziskiem Mazowieckim niedaleko Warszawy. Poniżej przedstawiamy jego treść. 

„Aby pozyskać długoterminowe finansowanie budowy parku i kompleksu hotelowego Adventure World Warsaw, Zarząd AWW został zobowiązany do podzielenia projektu na kilka części składowych, co umożliwi przeprowadzenie procesu budowy w trybie fazowym. Zadanie podzielenia projektu budowy na części składowe Zarząd Adventure World Warsaw zlecił firmie projektowej WATG. Przed przystąpieniem do działań, firma ta przeprowadziła audyt projektu budowlanego parku oraz kompleksu hotelowego. Audyt ten wykazał, że projekt wymaga naniesienia poprawek. Procedura ta potrwa ok. 8 tygodni. W wyniku zaistnienia opisanych okoliczności, Zarząd AWW zdecydował o wstrzymaniu projektu do połowy sierpnia, to jest do czasu powstania poprawionej wersji projektu budowlanego.
Od 18 czerwca 2013 r. biuro AWW jest nieczynne. Dotychczasowa siedziba Adventure World Warsaw zostanie przeniesiona do nowej lokalizacji, która powstanie na terenie budowy parku rozrywki w Grodzisku Mazowieckim.”

 Adventure World Warsaw to park rozrywki, w którym zaplanowano ponad 50 atrakcji. Znaleźć się w nim mają m.in. roller coastery, karuzele, zjeżdżalnie wodne i interaktywne fontanny. Park Tematyczny składać się będzie z pięciu różnych krain. Na terenie kompleksu zaplanowano także dwa hotele tematyczne z ponad 630 pokojami, restauracjami i powierzchniami konferencyjnymi. Inwestor zapowiadał do tej pory, że otwarcie parku nastąpi w roku 2015. Na generalnego wykonawcę przedsięwzięcia wybrano Imtech. Spółka popadła jednak w poważne problemy finansowe i zwolniła osoby odpowiedzialne za realizację projektu.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.