PHN przygotowuje się do II etapu prywatyzacji

W prospekcie emisyjnym przygotowanym na potrzeby pierwszej publicznej oferty sprzedaży akcji spółki, opublikowanym w dniu 23 stycznia 2013 r., zawarta została informacja o możliwości sprzedaży akcji spółki przez Skarb Państwa w drodze odpowiedzi na wezwanie do zapisywania się na sprzedaż jej akcji. Skarb Państwa posiada obecnie blisko 73 proc. akcji spółki.

Mając na względzie szansę na pozyskanie w wyniku zmiany struktury własnościowej inwestora strategicznego, posiadającego odpowiednie doświadczenie branżowe, wiedzę i kwalifikacje, spółka podjęła działania zmierzające do udostępnienia potencjalnym inwestorom, zainteresowanym nabyciem jej akcji w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki, informacji umożliwiających przeprowadzenie procesu due diligence.

Zgłoszenia potencjalnych inwestorów, zainteresowanych przeprowadzeniem due diligence spółki, należy kierować do doradców Skarbu Państwa (tj. Deutsche Bank AG lub Societe Generale SA).

Spółka posiada obecnie 148 nieruchomości i ponad 1,1 tys. ha gruntów na terenie całej Polski (m.in. w Warszawie, we Wrocławiu, w Gdańsku i Gdyni).

Grupa PHN powstała w 2011 r. w wyniku konsolidacji spółek należących do Skarbu Państwa i prowadzących działalność w sektorze nieruchomości w Polsce lub posiadających w swoim portfelu dobrze zlokalizowane obiekty mające potencjał do realizacji projektów inwestycyjnych lub przebudowy już istniejących. Do kluczowych obiektów należących do grupy Polskiego Holdingu Nieruchomości należą w szczególności: Świętokrzyska 36 (vis a vis biurowca Rondo 1), centrum handlowo-usługowe przy Bartyckiej 26 (blisko centrum Warszawy), wieżowiec „Intraco” przy Stawki 2, biurowiec „Kaskada” przy Jana Pawła II 12 oraz „Dalmor Port Rybacki” w Gdyni. Ponadto grupa PHN realizuje obecnie między innymi budowę biurowca przy Foksal 10A w Warszawie, a we Wrocławiu Segro Industrial Park Wrocław, powstający w joint venture z międzynarodowym deweloperem Segro.

Polski Holding Nieruchomości od 13 lutego 2013 roku jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.