NIK wzięła pod lupę prywatyzację PHN

Projekt PHN - Port Rybacki w Gdyni

Najwyższa Izba Kontroli (NIK) po zbadaniu pierwszej części prywatyzacji Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN) oceniła przebieg procesu  pozytywnie. W zaawansowanym stadium jest już drugi etap - sprzedaż pozostających w rękach skarbu państwa 73 proc. akcji PHN - informuje Puls Biznesu

W tym tygodniu doradcy prywatyzacyjni ministerstwa skarbu (MSP) mają zakończyć tworzenie krótkiej listy zainteresowanych przejęciem kontroli nad spółką. Do końca marca otwarta jest baza danych, do której dostęp uzyskało około 20 podmiotów. Firmy, które znajdują się na krótkiej liście, mają otrzymać dostęp do szerszej dokumentacji.

Jak czytamy w Pulsie Biznesu, przyjęta formuła wyboru ogranicza liczbę potencjalnych nabywców. Obowiązek wezwania wiąże się bowiem z koniecznością wpłaty pełnej kwoty potrzebnej za zakup akcji lub ustanowienia zabezpieczenia jej wypłaty.

W lutym PHN podpisał dwie umowy joint venture: na budowę centrum logistycznego w Parzniewie oraz projektu wielofunkcyjnego na terenie portu Dalmor w Gdyni.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.