Koneser atrakcją turystyczną Warszawy

Centrum Praskie Koneser

Centrum Praskie Koneser, realizowane przez Grupę Liebrecht & wooD oraz BBI Development S.A. na warszawskiej Pradze, przygotowało ofertę dla turystów z kraju i zagranicy. W Koneserze można będzie zatrzymać się w hotelu Moxy Warsaw Praga. Działające Muzeum Polskiej Wódki zaprasza do poznawania historii i sposobów podawania naszego narodowego trunku. Ponadto w obiekcie zostanie uruchomiony punkt Warszawskiej Informacji Turystycznej.

Na ogólnodostępnym placu Konesera, którego uroczyste otwarcie nastąpi w ostatni weekend września 2018 roku, na turystów będą czekać atrakcje. Przez cały rok będzie można brać udział w festiwalach, jarmarkach, koncertach, wystawach sztuki współczesnej, spektaklach dla dzieci, wydarzeniach sportowych czy cotygodniowych wycieczkach z przewodnikiem po terenie dawnej fabryki wódek i okolicy. W XIX-wiecznym budynku Rektyfikacji już działa pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki, które zaprasza na trwającą około godziny wycieczkę przez kilka wieków historii trunku, połączoną z degustacją. Odwiedzający Konesera mogą skorzystać z unikalnej oferty lokali gastronomicznych, m.in. restauracji ZONI, bistro WuWu oraz Pijalni Czekolady E. Wedel, znajdujących się w budynku muzeum.

Wkrótce turyści będą mogli zameldować się także w hotelu Moxy Warsaw Praga (marka Marriot International). Hotel zaoferuje 141 pokoi. Goście będą zachęcani do spędzania czasu w przestrzeni wspólnej, liczącej kilka stref, oraz korzystania z wygodnych usług, jak np. samoobsługowy serwis cateringowy grab and go, dostępny 24/7.

Jesienią tego roku w Koneserze zostanie uruchomiony punkt Warszawskiej Informacji Turystycznej. W punkcie będzie można uzyskać informację o najważniejszych atrakcjach stolicy, interesujących wydarzeniach, otrzymać bezpłatny informator turystyczny i plan Warszawy. Turyści będą mogli skorzystać z darmowego Wi-Fi, zakupić bilet on-line oraz wydrukować np. kartę pokładową.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.