JHM Development podsumowuje I półrocze

W pierwszym półroczu bieżącego roku Grupa JHM Development (Grupa Kapitałowa MIRBUD) wypracowała przychody w wysokości 39,5 mln zł, czyli na poziomie niższym niż w porównywalnym okresie poprzedniego roku, które wyniosły 42,9 mln zł. Zarówno wypracowany w tym okresie zysk ze sprzedaży, zysk przed opodatkowaniem jak i zysk netto były wyższe niż w roku poprzednim. Wzrost zysku ze sprzedaży wyniósł 353 tys. zł, zysku przed opodatkowaniem 1 144 tys. zł, a zysku netto 717 tys. zł. Pozwoliło to na osiągnięcie rentowności netto 11,5 proc., w poprzednim roku było to 8,9 proc.

Grupa wypracowuje coraz lepsze wyniki na działalności deweloperskiej - podstawowej działalności spółki dominującej JHM Development. Wynik na sprzedaży w tym segmencie wzrósł z 3 354 tys. zł w roku poprzednim do 3 927 tys. zł, a osiągnięta rentowność sprzedaży wzrosła z 15,6 proc. do 21,4 proc.

W Koninie biorąc pod uwagę szybkie tempo sprzedaży lokali w ramach I etapu Osiedla Diamentowego, oddanego w połowie 2014 r. podjęta została decyzja o uruchomieniu II etapu obejmującego budowę 144 mieszkań w dwóch budynkach. Sumaryczna powierzchnia mieszkań stanowi ponad 7,4 tys. mkw. PUM.

Inwestycja w Rumi to 237 mieszkań (powierzchnia mieszkań 11,9 tys. mkw. PUM) w kolejnym budynku stanowiącym II etap budowy Osiedla Królewskiego, ponieważ sprzedaż mieszkań w ramach I etapu Osiedla osiągnęła obecnie poziom niemal 90 proc.

Inwestycja w Katowicach to 205 mieszkań (powierzchnia mieszkań 11,1 tys. mkw. PUM) w dwóch budynkach stanowiących I etap budowy osiedla Twoja Dolina. Osiedle zlokalizowane jest w okolicy Doliny Trzech Stawów, w pobliżu ścisłego centrum Katowic. Jest to pierwsza inwestycja spółki JHM Development realizowana w tak dużej aglomeracji.

Działalność wynajmu powierzchni handlowych realizowana jest głównie przez spółkę Marywilska 44 Sp. z o.o. zarządzającą centrum handlowym w Warszawie, jak również przez spółki celowe JHM 1 Sp. z o.o. i JHM 2 Sp. z o.o. prowadzące wynajem obiektów handlowych dla sieci handlowych NOMI w Starachowicach oraz Biedronka w Bielsku-Białej i w Rumi.

Również w tym segmencie działalności spółki grupy kapitałowej osiągnęły poprawę wyników w porównaniu do roku poprzedniego. Przychody wzrosły z 10,9 mln zł w roku ubiegłym do 11,2 mln zł w roku bieżącym. Rentowność na sprzedaży uległa dalszej poprawie i osiągnęła poziom 38,2 proc., w porównaniu do 37,7 proc. w I półroczu 2014 roku. Także w wymiarze wartościowym odnotowano wzrost marży na sprzedaży z 6,6 mln zł do 6,9 mln zł.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.