JHM Development komentuje wyniki za I kw. 2015

W porównaniu do I kw. 2014 r. spółka zwiększyła sprzedaż z 16,95 mln zł do 17,26 mln zł, zysk netto wypracowany przez spółki grupy kapitałowej JHM DEVELOPMENT wzrósł z 1,38 mln zł do 2,11 mln zł.

Spółka uzyskuje przychody ze sprzedaży mieszkań oraz wynajmu powierzchni handlowych.
W tym roku rozpoczyna nowe inwestycje developerskie. W Koninie uruchomiła budowę II etapu Osiedla Diamentowego. W Katowicach realizuje I etap budowy osiedla Twoja Dolina zlokalizowanego w okolicy Doliny Trzech Stawów.  

Spółka wynajmuje również powierzchnię handlową, głównie przez spółkę Marywilska 44 Sp. z o.o. zarządzającą centrum handlowym w Warszawie, jak również przez spółki celowe JHM 1 Sp. z o.o. i JHM 2 Sp. z o.o. prowadzące wynajem obiektów handlowych dla sieci handlowych NOMI w Starachowicach oraz BIEDRONKA w Bielsku-Białej i w Rumi.

Na wyniki osiągane w kolejnych kwartałach wpłynie zrealizowana rozbudowa Centrum Handlowego Marywilska 44 (dodatkowe 2 tys. mkw. powierzchni handlowej i administracyjnej) oraz pełna komercjalizacja Centrum Janowo w Rumi – obiekt zarządzany w ramach działalności spółki celowej JHM 2 Sp. z o.o.

Istotny wzrost przychodów oraz rentowności w obszarze wynajmu powierzchni handlowych związany jest z planowaną w bieżącym roku dalszą rozbudową Centrum Handlowego Marywilska 44 o kolejne 12 tys. mkw. powierzchni handlowej w ramach Parku Handlowego Marywilska 44.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.