Rośnie popularność mieszkań wykończonych „pod klucz”

Polacy coraz częściej oczekują, żeby wykończeniem zakupionego przez nich mieszkania, zajął się deweloper. Z takiej oferty korzysta blisko 50% nabywców mieszkań, a programy wykończenia mieszkań „pod klucz” szczególnie popularne są na rynku łódzkim i wrocławskim. Jednocześnie rokrocznie wzrasta zainteresowanie Polaków wyższym standardem wykończenia lokali.

Z danych sprzedażowych firmy ATAL wynika, że systematycznie zwiększa się zainteresowanie możliwością zakupu mieszkania wykończonego „pod klucz”. W I kwartale br. z takiej oferty skorzystało 49% osób podpisujących umowę, w porównaniu do średniej w całym 2014 roku na poziomie 46%. Dane opierają się na analizie wyników sprzedaży ponad 1400 mieszkań.

Klienci coraz częściej wybierają też bardziej ekskluzywny standard wykończenia wnętrz. Na podstawie danych ATAL, w I kwartale br. z wariantu podwyższonego skorzystało już 24% klientów, czyli o 3 p.p. więcej niż w 2014 r., a z ekskluzywnego 23% klientów (wzrost także o 3 p.p.). Zmniejsza się natomiast udział podstawowego standardu, na który w tym roku zdecydowało się 53% nabywców (w 2014 r. było to 59% klientów).

„Widzimy rosnące zainteresowanie klientów zakupem gotowych mieszkań. Chcą szybko wprowadzić się do odebranego lokalu bez konieczności nadmiernego angażowania się w jego wykończenie. Możliwość zlecenia deweloperowi takiej usługi, coraz częściej staje się podstawowym warunkiem, od spełnienia którego klienci decydują się na zakup mieszkania.
Z wykończenia pod klucz korzystają osoby inwestujące nie tylko w mieszkania pod wynajem, ale także kupujące nieruchomość na własne potrzeby” – powiedziała Ewelina Juroszek, Dyrektor ds. sprzedaży w ATAL S.A.

ATAL S.A. to firma deweloperska specjalizująca się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce. W grudniu 2013 roku obligacje spółki zadebiutowały na rynku Catalyst. ATAL S.A. złożył prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego i planuje przeprowadzenie Oferty Publicznej swoich akcji oraz debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.