K&L Gates Jamka będzie doradzać przy sprzedaży Polskiego Holdingu Nieruchomości

Wizualizacja projektu PHN w Gdyni

Resort skarbu wybrał kancelarię prawną K&L Gates Jamka na doradcę prawnego przy sprzedaży akcji Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Oferty w ogłoszonym na początku kwietnia przetargu złożyło sześć kancelarii prawnych. Zwycięska K&L Gates jest międzynarodową kancelarią, działającą w 48 krajach świata. Reprezentuje globalne korporacje oraz np. fundację Melindy i Billa Gatesów. W 2010 r. jej przychody przekroczyły miliard dolarów. Polskim oddziałem K&L Gates Jamka zarządza Maciej Jamka, który specjalizuje się m.in. w fuzjach, przejęciach i nieruchomościach. Reprezentował Polskę w kilku arbitrażach inwestycyjnych (BIT) oraz koncerny międzynarodowe w sporach dotyczących inwestycji. Ma doświadczenie w sprawach dotyczących nabywania obiektów komercyjnych i budynków biurowych.

PHN zarządza portfelem 150 nieruchomości, wycenianych na ok. 2,1 mld zł. Od powstania w 2011 r. przynosi wielomilionowe straty. Skonsolidowana strata netto grupy w pierwszych trzech kwartałach 2012 roku wyniosła 142,9 mln zł. W lutym holding zadebiutował na warszawskim parkiecie (dotąd jedynym jego udziałowcem był Skarb Państwa), notując 7 proc. wzrost kursu akcji. Udziały w PHN kupiło ok. 6 tys. inwestorów. Jak zapowiedział Paweł Tamborski, wiceminister skarbu, jesienią resort planuje znaleźć inwestora branżowego dla PHN. Ministerstwo chce sprzedać  pakiet akcji holdingu i pozostać mniejszościowym udziałowcem na poziomie 20 – 25proc.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.