Erbud stawia na energetykę i przejmuje spółkę od Dalkii

Zarząd Erbudu poinformował, że spółka nabyła 80 proc. udziałów w firmie Engorem specjalizującej się w usługach inwestycyjnych, remontowych i diagnostycznych dla energetyki. Wartość transakcji wyniosła łączenie 8 mln zł.

Stroną sprzedającą były: Dalkia Łódź (udziały, stanowiące 57,56 proc. kapitału) oraz grupa kilkudziesięciu pracowników firmy Engorem, dysponujących 22,66 proc. kapitału spółki .
Transakcja sfinansowana została ze środków własnych Erbudu, który w jej wyniku stał się właścicielem 80,22 proc. udziałów w spółce Engorem. Docelowo, w ciągu najbliższych miesięcy, Erbud planuje zakup pozostałych udziałów (do 100 proc. kapitału).

 Spółka Engorem powstała w 1994 roku i działa w sektorze kompleksowych usług inwestycyjnych, remontowych i diagnostycznych dla energetyki, głównie w regionie Łodzi. Na koniec października 2012 r. spółka osiągnęła przychody w wysokości 35 mln zł, zysk operacyjny na poziomie około 1 mln zł. Spółka nie posiada zobowiązań kredytowych i zatrudnia 270 pracowników. W ocenie zarządu Erbudu nowy podmiot będzie platformą pozwalającą na dalszą rozbudowę kompetencji grupy w segmencie energetycznym.

Na koniec września 2012 r., 28 mln zł sprzedaży w grupie Erbud przypadało na segment energetyczny. Zysk operacyjny wyniósł 2,2 mln zł, a portfel zamówień w energetyce wyniósł 36 mln zł.

Jak informuje Erbud, powołując się na dane rządowe, w ramach programu bezpieczeństwa energetycznego i niezależności energetycznej kraju w okresie 2012-2020 Polska powinna zrealizować procesy inwestycyjne w energetyce o łącznej wartości około 60 mld zł.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.