Wars Sawa Junior w nowych rękach

Wars Sawa Junior

Fundusz PFCEE, zarządzany przez CBRE, sprzedaje warszawskie domy towarowe na rzecz Atrium European Real Estate. W konsekwencji transakcji wskaźnik należności do wartości rynkowej (LTV) Atrium wzrośnie od 33,5 proc. do ok. 37,0 proc.. Finalizacja transakcji, która przewidywana jest na czwarty kwartał bieżącego roku, uzależniona jest od spełnienia określonych warunków zawieszających.

Transakcja została wyceniona na 301,5 mln euro. Po zakupie Spółka będzie posiadała w stolicy Polski cztery flagowe centra handlowe, łączna powierzchnia najmu brutto (GLA) wszystkich centrów handlowych Atrium Poland, znajdujących się w Polsce wynosi około 550 000 mkw. W pozostałych trzech stołecznych centrach z portfolio Atrium powstanie do końca 2018 roku 26 tys. mkw. dodatkowej powierzchni GLA w ramach trwającego programu przebudowy i rozbudowy aktywów, w ramach którego po zakończeniu wszystkich etapów prac przysporzone zostanie ponad 60 000 mkw. prestiżowej powierzchni handlowej w Warszawie.

Kompleks Wars Sawa Junior został wybudowany w latach 70-tych i był pierwszym domem handlowym w Warszawie.  Wielokrotnie przechodził przebudowy, rozbudowy i modernizacje. Obecnie jest jednym z najbardziej znanych i popularnych obiektów handlowych w Warszawie, cieszącym się wysoką liczbą odwiedzających, przekraczającą 60 milion osób rocznie. Oferuje 26 000 mkw. powierzchni najmu, w chwili obecnej całkowicie wynajętej krajowym i międzynarodowym markom, takim jak H&M, C&A, CCC, TK Maxx i Zara. Ponadto w kompleksie mieści się kolejne 11 000 mkw. powierzchni - głównie biurowej i magazynowej.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.