W Przeźmierowie powstanie centrum mieszkalno-handlowe

U zbiegu ulic Kościelnej i Rynkowej powstanie rynek w Przeźmierowie k. Tarnowa Podgórnego. Wybuduje go spółka Agrobex, która wygrała przetarg na wieczyste użytkowanie gruntów, na których powstanie rynek. Gmina Tarnowo Podgórne zarobiła na tym 4,42 mln zł.

Do przetargu stanęły dwie firmy Agrobex i Jakon. Licytowano wartość działki. Cena wywoławcza wynosiła 1 mln 800 zł.

W rejonie ulic Orzechowa, Kościelna i Rynkowa powstaną budynki mieszczące do dziewięćdziesięciu ośmiu mieszkań oraz trzydzieści lokali usługowo-handlowych. Inwestor musi też wybudować podziemny garaż, a także zapewnić miejsca postojowe dla pracowników lokali handlowych i usługowych, jakie będą w nowych budynkach. Z wyliczeń urzędników wynika, że potrzeba będzie około 130 miejsc postojowych.

Inwestycja ma być zrealizowana w ciągu trzech lat. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku. Gmina chce mieć wpływa na zagospodarowanie wewnętrznego placu.

Budynki będą miały po trzy i cztery kondygnacje, a dodatkowo podziemne garaże. Inwestor ma też zadbać o rozmieszczenie zieleni jako elementów krajobrazowych i rekreacyjnych, a także wybudować plac zabaw.

(Głos Wielkopolski)

Źródło: Głos Wielkopolski

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.