Silesia City Center ma nominację do ICSC

Silesia City Center w Katowicach

Silesia City Center, jako jedyne centrum handlowe z Polski znalazło się w gronie galerii nominowanych do nagrody 2013 ICSC European Shopping Center Awards.

O nagrodę Silesia City Center będzie rywalizowała z Altmark-Galerie w Dreźnie. Nagrody zostaną wręczone w 7. kategoriach. Zwycięzców poznamy w kwietniu 2013 r. podczas wręczenia nagród w Sztokholmie.
Otwarta w 2005 r., Silesia City Center otrzymałoa nominację w kategorii rozbudowy i przebudowy. W 2011 r. powierzchnia centrum zwiększyła się o ponad 20 tys. mkw. Przybyło 60 nowych sklepów, pracę znalazło ponad 500 osób. W efekcie powstała galeria mająca dziś 86 tys. mkw. Po rozbudowie w centrum handlowym dostępna jest oferta 310 salonów i punktów usługowych.
– Jurorzy ICSC docenili Silesię zarówno za niezwykłe tempo inwestycji, która została ukończona w równy rok, jak również za sukces komercyjny. Od otwarcia nowej części Silesię odwiedziło ponad 14 milionów osób. Nowa część natomiast zanotowała obrót rzędu 150 milionów złotych – wylicza Ewa Marcinek, dyrektor nieruchomości Silesia City Center.
Autorem projektu koncepcyjnego nowej części Silesia City Center jest pracownia BOSE Planning and Architecture.W nowej części galerii pojawiły się nawiązania do tradycji regionu, a także dotychczasowej zabudowy. Silesia City Center znajduje się, bowiem na terenie byłej, działającej tutaj w XIX i XX-wieku kopalni Gottwald. Właścicielem centrum jest austriacka grupa Immofinanz, a zarządcą EHL Real Estate Group.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.