Rank Progress kupi grunty w Pile pod centrum handlowe, budowa jeszcze w tym roku

Giełdowy deweloper podpisał wartą 17 mln zł przedwstępną umowę zakupu udziałów w spółce posiadającej nieruchomość inwestycyjną w Pile. Na terenie tym spółka planuje wybudowanie wielkopowierzchniowego centrum handlowego.

Według podpisanej  umowy, zakup nieruchomości nastąpi poprzez przejęcie 100 proc. udziałów  w spółce „GEMAR - UMECH” Sp. z o.o., która jest użytkownikiem wieczystym działki położonej w Pile przy ul. 14 Lutego wraz ze znajdującymi się na niej budynkami. Łączna powierzchnia nieruchomości to około 2,85 ha. Celem transakcji jest zabezpieczenie terenu pod planowaną budowę galerii handlowej.

– To doskonale zlokalizowany teren w samym centrum miasta. Jesteśmy przekonani, że postawienie w tym miejscu galerii będzie świetną inwestycją – przekonuje Jan Mroczka, Prezes Zarządu Rank Progress SA. – Prace budowlane chcielibyśmy zacząć jeszcze w tym roku – dodaje.

Umowa przyrzeczona sprzedaży zostanie zawarta w ciągu dwóch tygodni od dnia, w którym spełnią się wszystkie warunki zawarte w umowie przedwstępnej, nie później jednak niż 15 sierpnia 2012 roku. Przewidywany termin rozpoczęcia inwestycji to IV kwartał 2012 roku, a termin zakończenia i oddania centrum do użytku to III kwartał 2013 roku.

Wśród projektów realizowanych obecnie przez Rank Progress są m.in. inwestycje w Chojnicach, Grudziądzu, Miejscu Piastowym k. Krosna, Kielcach i Duchnowie. Spółka analizuje również lokalizacje pod galerie handlowe w Olsztynie, Tychach, Opolu Turawie, Gliwicach, Siedlcach i Jarosławiu. W marcu 2012 r. do użytku oddana zostanie Galeria Świdnicka w Świdnicy.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.