Przebudowa Arkadii zmierza ku końcowi

Arkadia w Warszawie

Po krótkiej przerwie, związanej z trwającą przebudową Arkadii, ponownie otworzyły się powiększone salony na parterze: Sephora, L’Occitane, Quicksilver oraz kawiarnie Costa Coffee i Grycan, a także działają już wszystkie wyremontowane lokale w obrębie strefy gastronomicznej. Ponadto w ostatnim czasie Arkadia wzbogaciła się o nowe, pierwsze w Polsce monobrandowe i nieoutletowe sklepy: Neo Adidas i Desigual, a także kawiarnię Green Caffè Nero oraz stoisko Prezent Marzeń.

Pierwszy w Polsce flagowy sklep Neo Adidas zajął powierzchnię 210 mkw. na pierwszym piętrze w pasażu Wisła. Neo to młodzieżowa marka modowa, oferująca sportową odzież, obuwie i akcesoria.

Salon Desigual o powierzchni 234 mkw. został otwarty również na pierwszym piętrze w pasażu Wisła. To pierwszy nieoutletowy sklep tej marki w Polsce.

Kawiarnia Green Caffè Nero, zlokalizowana na pierwszym piętrze, liczy 94 mkw. Gerry Ford - szef Caffè Nero i Adam Ringer - szef Green Coffee postanowili działać razem i stworzyć w Polsce wyjątkowe miejsca - połączenie najlepszych cech obu marek.

Stoisko Prezent Marzeń mieści się w pobliżu Leroy Merlin i oferuje upominki w formie przeżyć. W bogatej ofercie ponad 600 pozycji znaleźć można najciekawsze dostępne w Polsce i za granicą atrakcje, takie jak skok ze spadochronem, skok na bungee, jazda Lamborghini czy Ferrari, jak również loty samolotem, poduszkowcem i motolotnią.

Ponadto efektem pierwszego etapu przebudowy Arkadii jest powiększenie i rearanżacja działających na parterze w strefie holu głównego lokali: Sephora, L’Occitane i Quicksilver oraz kawiarni Costa Coffee i Grycan łącznie o ponad 200 mkw. Nad nimi przemianie podlega właśnie strefa restauracyjna, która przeistoczy się w strefę zieleni, naturalnie wyglądającej roślinności, dającej relaks i wytchnienie. Liczba miejsc siedzących w strefie restauracyjnej podniesie się z 500, do co najmniej 800. Remont strefy restauracyjnej nie wiąże się ze zmianą najemców - zostały uruchomione już wszystkie punkty gastronomiczne w nowej odsłonie: Greek House, Subway, Thai Wok, North Fish, Burger King, McDonald’s, KFC, Wiking i Tukan. Podczas trwania remontu działanie strefy food courtu i innych najemców Arkadii nie jest zakłócone. Dostępność oferty i płynność otwarć podczas zmian została zachowana, a prace przebiegają głównie w nocy, stopniowo, poszczególnymi strefami.

Przebudowa Arkadii trwa od lutego br. i ma na celu podniesienie komfortu klientów poprzez powiększenie i architektoniczną zmianę strefy restauracyjnej oraz zaaranżowanie nowoczesnej strefy rekreacyjno-edukacyjnej dla dzieci. Planowany termin jej zakończenia to koniec sierpnia br.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.