Powstanie nowe centrum handlowe w Toruniu

Toruń, widok na Katedrę Janów

W Toruniu powstanie nowe centrum handlowe o nazwie „Karawela”. Deweloperem projektu będzie spółka o tej samej nazwie. CH Karawela będzie największym regionalnym centrum handlowym. Jego otwarcie planowane jest na wiosnę 2013 roku.

Projekt, o łącznej powierzchni 60 000 mkw GLA, zakłada wybudowanie galerii handlowej o powierzchni 40 000 mkw GLA oraz parku handlowego o powierzchni 20 000 mkw GLA. Inwestycja zlokalizowana zostanie na działce o powierzchni 24 hektarów, której właścicielem jest Karawela sp. z o.o., a która położona jest przy Szosie Bydgoskiej. Obiekt ten będzie miał istotne znaczenie dla regionu, rozszerzając i unowocześniając ofertę handlową dla mieszkańców Torunia oraz klientów z terenu całego województwa kujawsko-pomorskiego. W galerii handlowej klienci będą mogli znaleźć kompleksową ofertę handlową, usługową, rozrywkową – planowana jest budowa multipleksu - oraz największego w regionie hipermarketu o powierzchni przekraczającej 10 000 mkw. W parku handlowym znajdzie się centrum wyposażenia wnętrz - duży specjalistyczny market meblowy, market z wyposażeniem domu i ogrodu, największy w rejonie sklep ze sprzętem sportowym oraz sprzętem elektronicznym. Wynajmem powierzchni zajmuje się firma DTZ.

Będzie to największe w regionie wielofunkcyjne centrum handlowe i jedno z największych w kraju, znacznie przewyższające wielkością i rozmachem istniejące i budowane galerie handlowe w Toruniu. Jego otwarcie planowane jest na wiosnę 2013 roku. Autorem projektu architektonicznego i konceptu centrum jest Sud Architectes.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.