PA Nova wchodzi na nowe rynki

Gliwicka spółka zamierza zdywersyfikować swoją działalność powoli minimalizując zaangażowania w sektor handlowy i zwiększając aktywność na rynku magazynowym i hotelowym podaje Puls Biznesu.

- Budowa obiektów dla sieci handlowych to zajęcie na 2-3 lata. Weszliśmy więc na rynek obiektów magazynowych i przemysłowych, których budowa jest bardzo podobna, a marża porównywalna. Okazuje się, że wstrzeliliśmy się w dobrą niszę, bo rynek magazynów jest zdominowany przez wielkie firmy, dla których liczy się duża skala. My budujemy mniejsze obiekty- mówi Ewa Bobkowska, prezes spółki.

Pierwsze doświadczenia PA Nova ma już za sobą. Do kwietnia jako generalny wykonawca zbudowała halę TRW w Gliwicach za około 30 mln zł. Jesienią odda do użytku fabrykę w Rybniku, którą wynajmie koreańskiemu Doosanowi na co najmniej 15 lat - podaje Puls Biznesu.

- Docelowo takie inwestycje powinny stanowić około 30 proc. naszych obrotów z działalności budowlanej- dodaje Ewa Bobkowska.

Innnym pomysłem jest sieć trzygwiazdkowych hoteli na 80-120 łóżek każdy, w średniej wielkości miastach. Pierwszy mógłby powstać w Przemyślu obok planowanego przez spółkę niewielkiego projektu mieszkaniowego- czytamy w Pulsie Biznesu.

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.