Nowy Urząd Miasta połączony z centrum handlowym w Gdyni

Do władz Gdyni zgłaszają się już kontrahenci, którzy chcą razem z miastem budować nowy ratusz, połączony z kompleksem handlowym – podaje portal nasze miasto.pl.

Nowy Urząd Miasta ma powstać blisko obecnego - przy alei Piłsudskiego, obok pomnika Ofiar Grudnia '70. Przy okazji inwestycji związanej z budową drugiego budynku ratuszu na miejskim terenie w Śródmieściu, zajmowanym dziś przez piaszczyste boisko, powstać ma także centrum handlowe. Do władz miasta zgłaszają się oferenci, którzy wyrażają wstępne zainteresowanie projektem galerii handlowej.

Samorządowcy zamówili też już wcześniej koncepcję i kosztorys dla inwestycji. Wiadomo, że aby ten obiekt wznieść, potrzeba będzie około 110 mln zł. Władze Gdyni liczą na realizację inwestycji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Firma, która budowała będzie na miejskim gruncie centrum handlowe, w zamian sfinansować ma znaczną część kosztów wzniesienia drugiego budynku Urzędu Miasta Gdyni.

Za projekt nowego Urzędu Miasta odpowiada pracownia Arch Deco. Koncepcja Arch Deco obejmuje nie tylko nowy ratusz, ale też sąsiadujące z nim budynki usługowo-handlowe na powierzchni trzech hektarów. Zakłada ponadto, iż pod nowym centrum handlowym powstanie parking na 800 aut.

Źródło: gdynia.naszemiasto.pl

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.