Nowe transakcje na rynku magazynów

Alliance Silesia Logistic Center w Czeladzi

Zostały podpisane trzy nowe umowy na wynajem powierzchni produkcyjnych i magazynowych zlokalizowanych w nowoczesnych parkach logistycznych na Śląsku.

Przy zawieraniu transakcji najmu deweloperów reprezentowała międzynarodowa firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych Cushman & Wakefield.

Firma Plastic Omnium, dostawca innowacyjnych rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, to nowy najemca Diamond Business Park w Gliwicach. Diamond Business Park Gliwice to park przemysłowy zlokalizowany na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gliwicach. Obiekt oferuje nowoczesną powierzchnię produkcyjną i magazynową przeznaczoną dla najemców z długoterminowymi umowami. Pomieszczenia biurowe i zaplecze socjalne aranżowane są zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klientów. Diamond Business Park oferuje około 48 000 mkw powierzchni najmu z dostępnym modułem od 1 800 mkw. Deweloperem obiektu jest firma AIG/Lincoln, świadcząca kompleksowe rozwiązania dla inwestorów na rynku nieruchomości. AIG/Lincoln planuje rozbudowę parku w 2011 r. o dodatkowy budynek zajmujący około 4 000 mkw.

Z kolei 1 763 mkw powierzchni magazynowej w Alliance Silesia Logistic Center w Czeladzi wynajął operator logistyczny Damco Poland. Obiekt ten będzie pełnił funkcję platformy cross-dockingowej oraz magazynu dystrybucyjnego dla klientów Damco. Alliance Silesia Logistic Center składa się z 5 istniejących budynków z możliwością rozbudowy o kolejne 30 000 mkw nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej klasy A przeznaczonej do celów dystrybucji i logistyki. Minimalne moduły zaczynają się już od 1 550 mkw. Park zlokalizowany jest 10 kilometrów od centrum Katowic z bezpośrednim dostępem do międzynarodowej drogi E75. Doskonałe położenie zapewnia także dostęp do głównej trasy E40 oraz autostrady A4. Deweloperem obiektu jest firma Menard Doswell & Co.

Ponadto firma Salus International, zaopatrująca w produkty lecznicze hurtownie farmaceutyczne na terenie całego kraju, zajmie blisko 1 810 mkw powierzchni magazynowej, w tym 80 mkw powierzchni biurowej w Silesian Logistic Center. Park zlokalizowany jest w Sosnowcu przy trasie krajowej S1, w odległości 4 km od skrzyżowania z autostradą A4. Silesian Logistic Center oferuje 7 hal magazynowych o łącznej powierzchni najmu blisko 64 000 mkw. Deweloperem obiektu jest spółka „Biuro Inwestycji Kapitałowych” S.A., specjalizująca się w budowie i wynajmie powierzchni logistycznych.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.