NWZ Rank Progress 10 kwietnia ma zdecydować o buy backu do kwoty 50 mln zł

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie firmy deweloperskiej Rank Progress w 10 kwietnia będzie decydować w kwestii uchwalenia skupu do 10 proc. akcji spółki za kwotę do 50 mln zł, wynika z projektów uchwał.

„Przedmiotem nabycia mogą być akcje własne spółki w liczbie nie większej niż 10 proc. ogólnej liczby akcji spółki, co odpowiadać powinno nie więcej niż 10 proc. kapitału zakładowego. Nabywanie akcji własnych spółki może następować w okresie nie dłuższym niż do dnia 10 kwietnia 2015 r. roku lub do czasu wyczerpania sie kwoty. Nabywanie akcji własnych może następować za cenę nie niższa 1,00 zł i nie wyższa niż 40,00 zł za jedną akcje´- czytamy w projektach uchwał.

Na nabycie akcji własnych spółka przeznacza sie kwotę 50 mln zł, podano również. „Nabyte przez spółkę akcje własne mogą zostać przeznaczone do finansowania transakcji przejmowania innych podmiotów z rynku, umorzenia lub innych celów według uznania zarządu po uzyskaniu stosowanej zgody rady nadzorczej" – czytamy dalej.

W I-III kw. 2011 roku spółka miała 95,39 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 77,31 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 54,87 mln zł wobec 37,16 mln zł.

Źródło: ISB

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.