Immofinanz wkracza na Podkarpacie

Silesia City Center w Katowicach

Immofinanz Group sfinalizował transakcję sprzedaży Silesia City Center za kwotę 412 mln euro. Nabywcą zostało międzynarodowe konsorcjum inwestorów z firmą Allianz na czele, a cena sprzedaży przekroczyła wartość księgową nieruchomości. Równolegle Immofinanz rozpoczyna kolejny projekt - budowy centrum handlowego z 30 tys. mkw. powierzchni najmu w Stalowej Woli. Zakładany koszt inwestycji wyniesie ok. 200 mln zł, a prace mają ruszyć w I połowie 2014 r.

Nowy obiekt planowany jest przy głównej drodze z Sandomierza do Stalowej Woli, niedaleko skrzyżowania ulic: Podskarpowej i Okulnickiego. Centrum handlowe w Stalowej Woli obejmie swoim zasięgiem prawie 400 tys. mieszkańców. Inwestycja będzie realizowana wspólnie z partnerem - firmą Acteeum Group, która ma wieloletnie doświadczenie na polskim rynku handlowym (udziały: 86 proc. Immofinanz Group i 14 proc. Acteeum Group). Firma opracowuje teraz szczegółową strategię marketingową dla projektu w Stalowej Woli, która obejmie również nazwę nowego centrum. Jego ukończenie zaplanowane jest na I połowę 2015 roku. – Stalowa Wola, to miasto o średniej wielkości - wierzymy, że to obiecująca i odpowiednia lokalizacja dla naszego projektu, głównie ze względu na zasięg oraz umiarkowaną liczbę projektów konkurencyjnych w tym rejonie. Potwierdzają to pierwsze pozytywne odpowiedzi, jakie otrzymujemy od potencjalnych, przyszłych najemców – mówi Eduard Zehetner, prezes zarządu Immofinanz Group.

W Polsce Immofinanz realizuje obecnie warszawski projekt Nimbus - budynek biurowy z 19 tys. mkw. pod wynajem, oraz centrum handlowe Tarasy Zamkowe w Lublinie z 37 tys. mkw. powierzchni pod wynajem. Ponadto firma rozbudowuje także sieć detaliczną Stop.Shop.Obecnie w budowie są dwa obiekty: w Mławie i Kętrzynie. W segmencie mieszkaniowym Immofinanz Group ogłosił niedawno rozpoczęcie projektu Riverpark w Poznaniu (189 mieszkań) i realizuje III etapu budowy Dębowych Tarasów w Katowicach (317 mieszkań).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.