Immofinanz sfinansuje budowę centrum handlowego w Olsztynie

Centrum handlowe połączone z dworcem PKP, Olsztyn

W piątek właściciele olsztyńskiego PKS-u oficjalnie przedstawili urzędnikom miejskim w Olsztynie partnera, który ma sfinansować budowę galerii handlowej i nowego dworca PKP. Ma nim być grupa Immofinanz - podał portal gazeta.pl.

Działająca głównie na rynku niemieckim i austriackim grupa finansowa ma już na swoim koncie budowle w Polsce. Należy do nich np. Silesia City Center w Katowicach. - Oficjalnie przedstawiliśmy strategicznego partnera. Rozmowy na ten temat trwały kilka miesięcy. Jest to jeden z największych inwestorów w Europie, a dotychczas zrealizowane projekty są wyceniane na 10 mld euro - mówi Tomasz Andryszczyk, rzecznik Retail Provider, właściciela olsztyńskiego PKS-u. - Z tą grupą się związaliśmy i ona w 100 proc. sfinansuje nasz projekt.

Według inwestorów na miejscu obecnego dworca ma powstać centrum przesiadkowe, dworzec kolejowy i autobusowy oraz galeria handlowa. - Na pewno na początku będziemy budowali część dworcową - dodaje Andryszczyk.

Koszt całego przedsięwzięcia będzie oscylował w granicach 100 mln euro (420 mln zł). Inwestor wciąż czeka na uchwalenie planu zagospodarowania. Przygotowanie tego dokumentu potrwa zapewne do początku przyszłego roku. W takim wypadku prace przygotowawcze do budowy mogłyby rozpocząć się w przyszłym roku, a sama budowa w 2014 roku czytamy w portalu gazet.pl.

Źródło: gazeta.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.