Immofinanz przejmuje park handlowy w Łowiczu

Fortis Investments – firma deweloperska, specjalizująca się w realizacji projektów komercyjnych na terenie Polski sfinalizowała sprzedaż Premium Park Łowicz na rzecz IMMOFINANZ – inwestora i właściciela marki parków handlowych STOP SHOP. Premium Park Łowicz to park handlowy o powierzchni najmu niemal 8.000 m kw. z łącznie 20 sklepami i 200 miejscami parkingowymi. Obiekt jest w 100% wynajęty. Nieruchomość dołączy do marki parasolowej STOP SHOP (pod nazwą STOP SHOP Łowicz) jako ósmy działający park handlowym o tej nazwie na terenie Polski.

Premium Park Łowicz (przyszły STOP SHOP Łowicz)  to największy w mieście nowoczesny park handlowy. Budynek zlokalizowany jest w centrum Łowicza, przy ul. Władysława Broniewskiego. Poza doskonałą lokalizacją, pasaż oferuje klientom jedyne w mieście oddziały wielu sklepów sieciowych. W lokalach prowadzą działalność sklepy renomowanych marek, takich jak: Polo Market, CCC, KiK, Pepco, Neonet, Deichmann, Hebe czy Empik. W czerwcu 2019 roku, po zrealizowanej rozbudowie, dołączyli do nich nowi najemcy, a wśród nich takie marki jak: TEDi, Rossmann, Smyk, Quiosque i 4F. 

„Od momentu otwarcia Premium Park Łowicz, czyli od około roku byliśmy zainteresowani tym obiektem, gdyż idealnie wpisuje się on w koncepcję naszej marki STOP SHOP. Celem IMMOFINANZ jest zwiększenie portfela parków handlowych na wszystkich rynkach z aktualnych 90 do ponad 100, w najbliższych dwóch latach. Planujemy osiągnąć to przez przejęcia ale też projekty deweloperskie, jak chociażby w przypadku aktualnego realizowanego projektu w Siedlcach”, skomentowała Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, IMMOFINANZ.

„Sprzedaż Premium Park Łowicz dowodzi, że nieruchomości handlowe nie tylko w dużych, ale też w mniejszych miastach w dalszym ciągu cieszą się zainteresowaniem inwestorów, a popyt na wysokiej jakości produkty inwestycyjne w Polsce nie maleje”, powiedział Sebastian Wiśniewski, Prezes Zarządu, Fortis Investments.

STOP SHOP to marka IMMOFINANZ dla parków handlowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Jest określana mianem atrakcyjnego i praktycznego lokalnego operatora oferującego zróżnicowany asortyment produktów w dobrej cenie, który jest łatwo dostępny dzięki bardzo dobrej lokalizacji z zasięgiem od 30.000 do 150.000 mieszkańców. STOP SHOP w Polsce to łącznie niemal 40.000 m kw.  Marka jest obecna w Legnicy, Mławie, Żarach, Kętrzynie, Włocławku, Szczytnie i Świnoujściu. Oprócz przejęć, IMMOFINANZ rozwija markę także poprzez projekty deweloperskie. Aktualnie na terenie w Polski w tracie budowy jest STOP SHOP Siedlce (ponad 14.000 m kw.) oraz zakupiona została działka pod projekt w Zielonej Górze (ok. 6.600 m kw.).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.