Galeria Leszno skomercjalizowana w 80%

Galeria Leszno

Dopełnia się zestaw najemców w Galerii Leszno, a budowa przebiega zgodnie z planem. Już za pół roku mieszkańcy Leszna i okolic będą mogli dokonać zakupów w pierwszym w mieście centrum handlowym.

Budowa Galerii Leszno ruszyła wiosną. Wtedy również wybrano generalnego wykonawcę projektu, którym została warszawska firma Karmar. Inwestor projektu posiada zabezpieczenie finansowe dla inwestycji. Galeria Leszno to jedyny powstający w mieście projekt w tak zaawansowanym stadium. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępów budowy i tego, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Już dzisiaj można zobaczyć fundamenty ze słupami na 2/3 powierzchni pierwszej kondygnacji centrum handlowego oraz trzy żurawie towarzyszące pracom naziemnym” – mówi Waldemar Ciesiółka, przedstawiciel Inwestora.

Galeria Leszno oferuje 32 000 mkw. powierzchni najmu (GLA) – łącznie z powierzchnią zajmowaną przez wolnostojący sklep Praktiker (7 390 mkw.). Na dwóch poziomach galerii handlowej o łącznej powierzchni 24 000 mkw. znajdą się m.in.: dwupoziomowy salon odzieżowy H&M o powierzchni 1456,05 mkw., supermarket Intermarche (ok. 3 800 mkw.), sklep z branży RTV/AGD – Media Expert (1 800 mkw.), salon sportowo-odzieżowy Sporting (1500 mkw.), drogeria Rossmann (ok. 380 mkw.), salon odzieżowy Takko Fashion (450 mkw.), trzy odzieżowe marki grupy LPP: Reserved, Cropp i House, które łącznie zajmą prawie 1000 mkw., kino oraz ok. 80 sklepów i punktów usługowych reprezentujących lokalne, krajowe oraz międzynarodowe marki. Firma DTZ jest w trakcie zaawansowanych negocjacji z innymi znanymi najemcami.

Galeria Leszno to kompaktowe centrum handlowe, charakteryzujące się efektywnie rozplanowaną powierzchnią oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Przed obiektem powstanie parking na 700 miejsc. Galeria ma doskonałą lokalizację przy al. Konstytucji 3 Maja, ul. Okrężnej i ul. 17 Stycznia – tuż obok drogi wylotowej z Leszna na Wrocław.

Otwarcie Galerii planowane jest na pierwszy kwartał 2011 roku. Inwestorem projektu jest firma Agromex Development 2, a głównym wykonawcą - Agromex Development 1 Spółka z o.o. Za komercjalizację projektu odpowiada firma DTZ.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.