Euro-Projekt planuje budowę galerii handlowej w Lublinie

Przy ul. Zemborzyckiej może powstać centrum handlowe. Inwestor spółka Euro-Projekt rozpoczął już formalne przygotowania do realizacji inwestycji czytamy w portalu Strefa Biznesu. 

Kompleks ma być zlokalizowany w rejonie ul. Zemborzyckiej i Uhorczaka. Inwestorem jest lubelska spółka Euro-Projekt. Na razie złożyła w Ratuszu wniosek o wydanie tzw. decyzji środowiskowej. To pierwszy krok do uzyskania pozwolenia na budowę.

– Wniosek został już skierowany do sanepidu i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska – mówi Karol Kieliszek, z biura prasowego magistratu. – Teraz musimy czekać na opinie tych instytucji. Termin rozstrzygnięcia sprawy zależy od tego, jakie będzie ich stanowisko.

Procedury mogą potrwać parę miesięcy. Na razie nie wiadomo, kiedy inwestor planuje rozpocząć prace. Nie znane są również szczegóły projektu. Inwestor nie wypowiada się w tej sprawie. – Wstrzymujemy się z komentarzami, do czasu wydania decyzji środowiskowej – usłyszeliśmy w siedzibie Euro-Projektu.

Z dokumentów dostarczonych do Ratusza wynika, że kompleks przy ul. Zemborzyckiej ma łączyć kilka funkcji. Od handlu i rozrywki, przez usługi, po rekreację. Powierzchnia całego obiektu powinna sięgnąć 27 tys. mkw. Z tego część przeznaczona dla klientów zajmie nieco ponad 20 tys. mkw. Planowana wysokość budynku to 15 metrów. Pod ziemią zaprojektowano parking, zdolny pomieścić 960 samochodów. Dodatkowe 94 miejsca parkingowe mają powstać przed budynkiem czytamy w portalu Strefa Biznesu.

Źródło: Dziennik Wschodni/ Strefa Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.