Dolcan zbuduje galerię handlową w Warszawie

Galeria Łodygowa, Warszawa

Dolcan - deweloper zajmujący się dotąd budową osiedli mieszkaniowych zabiera się za budowę swojego pierwszego obiektu handlowego. Na warszawskim Targówku powstanie obiekt o charakterze handlowo-usługowo-biurowym o powierzchni ponad 9,3 tys. m kw. Wartość inwestycji wyniesie 18-22 mln zł.

Centrum handlowe powstanie przy ul. Łodygowej u zbiegu z ul. Radzymińską, stąd też jego nazwa – Galeria Łodygowa. Będzie to jedyny tak duży obiekt handlowy w tejokolicy, która w ostatnich latach bardzo się rozwinęła m.in. z uwagi na nowo powstałe osiedla mieszkaniowe.

Inwestycja powstanie na działce o powierzchni 6 tys. m kw. Powierzchnia handlowa w Galerii Łodygowa wyniesie ponad 5 tys. m kw., będą to 3 kondygnacje handlowe (część na paterze to 1.905 mkw.,  powierzchnia pierwszego piętra przeznaczona pod działalność to 2.263 mkw., a II piętra 917 mkw.). Dodatkowo inwestor zaplanował budowę parkingu podziemnego, powstaną także naziemne miejsca postojowe – w sumie na ponad 200 aut. Obiekt planowany jest jako miejsce dla dużej sieci handlowej np. spożywczej oraz liczne sklepy i punkty usługowe.

Galerię handlową projektuje pracownia AGK Architekci.Dolcan nie ma jeszcze pozwolenia na budowę. Alicja Dolińska, dyrektor ds. marketingu Dolcana liczy, że budowa zacznie się latem przyszłego roku, a do galeria zostanie oddana do użytku pod koniec 2013 r.

Źródło: Gazeta.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.