Umowy lease lite sposobem na wakaty

Bartosz Mierzwiak, wiceprezes i szef Prologis na Polskę

Naszym priorytetem są rynki globalne: Warszawa, Polska Centralna, Poznań, Dolny i Górny Śląsk. Jesteśmy na wszystkich tych rynkach i chcemy się tam dalej rozwijać, tworząc duże huby logistyczne – mówi Bartosz Mierzwiak wiceprezes i szef Prologis na Polskę w rozmowie z The City.

Nowa strategia pozwoli nam łagodniej przejść przez ewentualne sytuacje kryzysowe na rynku. Wcześniej ProLogis rozwijał się w całej Polsce, czego konsekwencją są m.in. dzisiejsze wakaty w niektórych lokalizacjach.

Naszym sposobem na wynajęcie wolnych powierzchni są umowy typu lease lite. Dewelopera i najemcę obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia. Dokument jest krótki, bo wszystkie ustalenia zawierają się na czterech stronach (tradycyjna umowa to średnio 25 stron plus 25 stron załączników). Dodatkowo lease lite to całkowita kontrola kosztów, nawet opłata eksploatacyjna jest tutaj ustalona na stałym poziomie. Taki rodzaj współpracy cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród operatorów logistycznych i firm, których działalność wiąże się z sezonowością. Pierwszą dużą umowę typu lease lite (19 tys. mkw.) w maju podpisaliśmy z firmą Fige na powierzchnie w parku w Teresinie.

Prologis zamierza dalej rozwijać się w ramach istniejących parków logistycznych: Wrocław III, Wrocław V i Chorzów. Pod inwestycje magazynowe przeznaczyliśmy też działki w lokalizacjach Poznań III i Stryków. W tej chwili trwają tam prace przygotowawcze do budowy dróg dojazdowych oraz infrastruktury towarzyszącej. Na obydwu działkach można postawić magazyny o powierzchni 120–140 tys. mkw. Na zamówienie klienta budynki mogą powstać tam w ciągu 6 miesięcy.

Dodatkowo posiadamy ziemię w Błoniu, Sochaczewie, Rawie Mazowieckiej, Piotrkowie Trybunalskim, Ujeździe, Gdańsku i Szczecinie podsumowuje Bartosz Mierzwiak.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.