SEGRO rozwija się w Czechach

Czechy, to drugi po Polsce, rynek w regionie CEE, na którym SEGRO stale umacnia swoją pozycję. Deweloper przedłużył umowę z jednym z pierwszych najemców SEGRO Logistics Park Prague – firmą Kuehne + Nagel Group. W ostatnim czasie SEGRO sfinalizowało również zakup budynku magazynowego o powierzchni 11 800 mkw. od firmy Damco Czech Republic, a także rozpoczęło budowę spekulacyjną obiektu o powierzchni 8 000 mkw.

Firma K+N była pierwszym najemcą w SEGRO Logistics Park Prague. Ich działalność na terenie kompleksu rozpoczęła się w lutym 2007 roku, obecnie została przedłużona na okres kolejnych 5 lat. Grupa zajmuje powierzchnię 16 500 mkw. i jest największym najemcą w parku. Została założona w 1890 roku w Niemczech, i w ciągu ponad 100 lat stała się jednym z wiodących na świecie dostawców usług logistycznych.

We wrześniu SEGRO zakupiło obiekt o powierzchni 11 800 mkw. zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie SEGRO Logistics Park Prague. Budynek odkupiony został od firmy Damco Czech Republic, która wchodzi w skład międzynarodowej grupy Maersk, za kwotę 8,4 mln EUR. W efekcie transakcji, portfel nieruchomości zarządzanych przez SEGRO na terenie Republiki Czeskiej wynosi obecnie prawie 120 000 mkw.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.