Prologis podsumowuje półrocze i planuje kolejne inwestycje

Prologis Park Dąbrowa

Prologis wynajął pół miliona mkw. w pierwszym półroczu, ponadto deweloper ma w obecnie w budowie 71 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

W I półroczu Prologis zakończył budowę, dodatkowych 7 tys. metrów kwadratowych obiektu dystrybucyjnego w Prologis Park Janki dla firmy Rohlig Suus Logistics oraz rozpoczął budowę trzech budynków magazynowych build-to-suit o całkowitej powierzchni 71 tys. metrów kwadratowych na terenie Prologis Park Wrocław V: 17,8 tys. mkw. dla sprzedawcy hurtowego i detalicznego sprzętu AGD, RTV i IT (Budynek 2), 18,3 mkw. dla firmy Tradis stanowiącej część Grupy Eurocash (Budynek 3) oraz 35 tys. mkw. dla firmy Eko Holding (Budynek 4).

W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów na mniejsze moduły magazynowe oraz większą i bardziej reprezentacyjną powierzchnię biurową, na terenie Prologis Park Wrocław III firma planuje uruchomienie piątego budynku o łącznej powierzchni 16,2 tys. mkw. w ramach projektu Small Business Units (SBU).

Na koniec drugiego kwartału współczynnik wynajęcia powierzchni znajdujących się w portfolio Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej wyniósł 91 procent. W okresie od stycznia do czerwca Prologis wynajął ponad 498 tys. mkw., nowe umowy dotyczyły ponad 177 tys. mkw, zaś przedłużone niemal 220 tys. mkw. Pozostałe kontrakty dotyczyły umów krótkoterminowych.

Ponad połowa umów w pierwszej połowie roku została podpisana w Polsce. Najbardziej aktywne rynki z blisko zerowym współczynnikiem wolnej powierzchni to obecnie Wrocław, Poznań, Praga i Bratysława.

– Zauważyliśmy zwiększenie stawek czynszowych na najbardziej aktywnych rynkach oraz wzrost popytu na powierzchnie magazynowe wśród firm z branży e-commerce oraz FMCG.– powiedział Ben Bannatyne, Prologis Managing Director na Europę Środkowo-Wschodnią.

– Koncentrujemy się na wykorzystaniu potencjału posiadanych przez nas gruntów oraz na kolejnych inwestycjach na rynkach, gdzie popyt przewyższa podaż.– dodał Ben Bannatyne.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.