Prologis buduje drugi obiekt dla Cerva Group

Prologis, Inc. rozpoczął realizację obiektu typu build-to-suit o powierzchni 9 817 mkw. w Prologis Park Prague-Airport. Budynek powstaje dla CERVA GROUP, wiodącego czeskiego producenta środków ochrony indywidualnej i odzieży roboczej.

Nowa umowa to ekspansja klienta względem istniejącego budynku 2A, którego łączna powierzchnia wynosi 32 032 mkw. Budynek 2B będzie wyposażony w najnowsze rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Pod koniec drugiego kwartału, kiedy magazyn zostanie oddany do użytku, CERVA GROUP będzie wynajmować w parku łącznie 41 849 mkw. powierzchni. Nowo powstający magazyn to ostatnia inwestycja w Prologis Park Prague-Airport – parku logistycznym składającym się zarówno z obiektów typu build-to-suit, jak i budynków spekulacyjnych. Na jego terenie znajduje się pięć budynków o łącznej powierzchni prawie 136 000 mkw., z czego wynajęte jest 92 procent.

Minęło nieco ponad pięć lat, odkąd zaczęliśmy realizować inwestycje w Prologis Park Prague-Airport. Dzięki znakomitej lokalizacji i najwyższej jakości budynków, a także dedykowanemu zespołowi Prologis, park od zawsze cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Możliwości rozbudowy jednego z najbardziej wydajnych parków z naszego czeskiego portfolio szybko się kurczą. Cieszymy się, że nasz obecny klient, CERVA GROUP, skorzystał z tej wyjątkowej okazji – powiedział Martin Balaz, vice president, country manager, Prologis na Czechy i Słowację.

Wynajęcie wysokiej jakości magazynu w tak doskonałej lokalizacji logistycznej, w jakiej położony jest Prologis Park Prague-Airport, staje się coraz trudniejszym zadaniem. Dzięki współpracy z Prologis, naszym wieloletnim partnerem, mogliśmy zrealizować nasze założenia w zakresie rozwoju, znajdując dodatkową powierzchnię w jednym z najbardziej pożądanych parków logistycznych w regionie – powiedział Tomáš Míka, logistic director, CERVA GROUP a.s.

Prologis Park Prague-Airport położony jest przy zjeździe nr 7 z autostrady D6, w odległości zaledwie pięciu minut jazdy od portu lotniczego w Pradze.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.