Panattoni Europe: ponad ćwierć miliona powierzchni wynajętej w 2011roku

Panattoni Europe, BTS dla Tesco

Panattoni Europe podsumowuje 2011 rok. W ubiegłym roku deweloper oddał do użytku 164 100 mkw. powierzchni i podpisał nowe umowy najmu na blisko 254 000 mkw. 

W 2011 roku, Panattoni Europe dostarczył na rynek Polski  164 100 mkw. nowych obiektów a w grudniu miał kolejne 100,000  mkw. w budowie. Zawarte transakcje przez dewelopera to ponad 350 000 mkw. z czego blisko 254 000 mkw. to wyłącznie nowe umowy najmu. Zrealizowane inwestycje przez Panattoni Europe w 2011 roku to samodzielne budynki dla firm: Zelmer, Danone, Tech Data i Nagel Polska oraz rozbudowa powierzchni parków w Poznaniu, Mysłowicach, Gliwicach, Gdańsku, Łodzi i we Wrocławiu. W trakcie budowy znajdują się obiekty o łącznej powierzchni 87 300 mkw. Warto dodać, że poziom pustostanów w portfelu dewelopera, wynosi 1 proc. istniejącej powierzchni Panattoni Europe.

W 2012 roku, w dalszym ciągu będą realizowane projekty typu BTS. Dodatkowo, Panattoni Europe oferuje kolejne nowe lokalizacje w okolicy Wrocławia (Panattoni Park Wrocław III, Panattoni Industrial Park Wrocław), Warszawy (Panattoni Park Pruszków II), Poznania i Bydgoszczy, których przynajmniej częściowe uruchomienie planowane jest jeszcze w tym roku. Wszystkie nowe lokalizacje podyktowane są realizowanymi obecnie nowymi inwestycjami drogowymi, co oznacza, że charakteryzuje je wyjątkowa lokalizacja i dostępność do najważniejszych dróg jak np. autostrada A2 czy Autostradowa Obwodnica Wrocławia A8.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.