North-West Logistic Park powstanie w Szczecinie

Firma North-West Logistic Park Sp. z o.o. planuje budowę kompleksu produkcyjno-magazynowo-biurowego w szczecińskiej dzielnicy Dąbie. Inwestycja o łącznej powierzchni około 64 tys. mkw. przeznaczona jest dla firm z całej Europy. Pierwszy budynek zostanie oddany do użytku w styczniu 2013 r.

Projekt North-West Logistic Park będzie się składał z trzech lub sześciu budynków wysokiego składowania. Powierzchnie hal wraz z dokami zostaną dostosowane do potrzeb najemców, a podział powierzchni biurowo-socjalnej będzie zaprojektowany zgodnie z ich wytycznymi. Minimalna powierzchnia najmu zacznie się już od 860 mkw. Ważnym atutem inwestycji jest zapewnienie kompleksowej obsługi. Oprócz całodobowej ochrony, na miejscu znajdować będzie się administracja obiektu oraz składy i agencje celne.  Zaplanowano również wygodny układ komunikacyjny: obszerne place manewrowe i parkingi dla ciężarówek.

North-West Logistic Park powstanie na działce o powierzchni 14 ha położonej w Szczecinie przy ul. Kniewskiej. Doskonała lokalizacja zapewni wygodne połączenia z trzema drogami ekspresowymi S3, S6 i S10. Teren inwestycji oddalony jest od centrum miasta o 15 minut, zaś od lotniska w Goleniowie ok. 30 minut. Dodatkowym atutem Parku Logistycznego jest bliskość Berlina, który znajduje się w odległości zaledwie 145 km oraz bardzo dobre skomunikowanie z autostradą A6, będącą Środkowoeuropejskim Korytarzem Transportowym.

Pierwszy z obiektów, wchodzących w skład North-West Logistic Park zostanie oddany do użytku w styczniu 2013 r. Zakończenie budowy parku planowane jest do końca 2015 roku.

Inwestorem projektu jest spółka celowa North-West Logistic Park Sp. z o.o., która powstała w 2007 roku dla potrzeb realizacji projektu. North-West Logistic Park należy do grupy inwestycyjnej Waimea Holdings Limited.

Źródło: warehouse-monitor.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.