Nagel-Group zajmie 11 165 mkw. powierzchni magazynowej w Gliwicach

Panattoni Park Gliwice I.

Panattoni Europe realizuje obiekt BTS dla firmy Nagel-Group. Łączna powierzchnia budynku to 11 165 mkw., z czego 10 165 mkw. przeznaczonych zostanie na nowoczesny magazyn, natomiast pozostałe 1000 mkw. na powierzchnie biurowo-socjalne. Realizowana inwestycja jest pierwszym budynkiem Panattoni Park Gliwice I, który docelowo będzie składał się z dwóch obiektów.

Panattoni Park Gliwice I to jedna z sześciu inwestycji Panattoni Europe w regionie górnośląskim. Pierwszym realizowanym w parku budynkiem jest obiekt build-to-suit (BTS) dedykowany Nagel-Group – wiodącej w Europie firmie logistycznej specjalizującej się w magazynowaniu i dystrybucji artykułów spożywczych. Ze względu na specyfikę działalności Nagel-Group, magazyn dostosowany zostanie do potrzeb rynku FMCG – na całej powierzchni zastosowano kontrolowaną temperaturę. Dodatkowo, część magazynową, na której umieszczone zostaną regały, wyróżnia niestandardowa wysokość użytkowa tj. 11,5 m. Budowa obiektu rozpoczęła się wiosną br., a jej oddanie przewidziano na styczeń 2012 r.

„W Panattoni Park Gliwice I planowany jest jeszcze jeden obiekt o powierzchni 11 500 mkw. Inwestycja pokazuje, że Śląsk coraz bardziej zyskuje na znaczeniu” powiedział Bartłomiej Krawiecki, Panattoni Europe, dodając: „Między innymi z tego względu zdecydowaliśmy się na stworzenie w przyszłości kolejnej powierzchni spekulacyjnej, zlokalizowanej w jednym z najlepszych możliwych miejsc w Polsce – Gliwicach, przy węźle łączącym autostrady A1 i A4”.

W Panattoni Park Gliwice I znajduje się bezpośrednio przy autostradzie A4, w pobliżu węzła Gliwice – Sośnica będącego łącznikiem z autostradą A1. Jest to zachodnia część Górnego Śląska, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem podmiotów biznesowych ze względu na realizowane inwestycje drogowe.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.